Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

První v republice. Trutnov zavedl psí známky s QR kódem

4. 11. 2020

page.Name
Pokud se vám teď ztratí v Trutnově pes, máte nyní větší šanci na jeho nalezení. Radnice ve spolupráci se společností Zampi totiž nabízí majitelům psů novou službu. V případě ztráty čtyřnohého mazlíčka jej lze snadněji dohledat díky nové evidenční známce a registraci v programu Zampi pátračka. Služba je poskytována zdarma.

Trutnov se zapojil do pilotního projektu s názvem Zampi pátračka. Je tak prvním městem v České republice, které chce pomoci snadněji dohledat majitele ztraceného zvířete díky unikátnímu QR kódu.

„Je to zcela jednoduché. Stačí si pořídit novou evidenční známku s QR kódem. V případě, že se pes ztratí, kdokoliv po načtení kódu na svém chytrém telefonu zjistí kontaktní údaje na jeho majitele, a to v rozsahu, který si sám majitel zvolí při registraci. Nálezce ho tak může napřímo kontaktovat a čtyřnohý miláček se domů vrátí rychleji a bez asistence městské policie či místního útulku pro psy,“ vysvětluje Zdeněk Rinth ze společnosti Zampi.

 

Zájemce o Zampi pátračku obdrží novou evidenční známku zcela zdarma na Městském úřadě Trutnov, konkrétně na Odboru finančním, kde se provádí registrace psů. „Tuto známku dostanou samozřejmě ti, kteří jdou svého pejska nově zaregistrovat. Stávající majitelé již registrovaných psů se mohou dostavit na městský úřad také a původní evidenční známku vyměnit za novou s QR kódem. Máme modrou variantu pro psy a červenou pro fenky,“ upřesňuje starosta Trutnova Ivan Adamec.

Společně s evidenční známkou psa obdrží majitel též informační dopis společnosti Zampi, ve kterém se dozví více o možnosti zaregistrovat se do projektu Zampi pátračka. „Na stránkách www.zampi.cz pak stačí svému pejskovi vytvořit vlastní profil, doplnit informace, které majitel chce, aby se nálezci zobrazily, a pak jen potvrdit aktivaci známky. Registrace je samozřejmě dobrovolná,“ uzavírá trutnovský starosta.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz