Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Stadion na Frimlovce i nové volejbalové kurty jsou hotové

6. 11. 2020

Stadion na Frimlovce i nové volejbalové kurty jsou hotové 14 snímků
Třiadvacet milionů korun investovala trutnovská radnice do rekonstrukce dvou sportovišť ve městě. V areálu ZŠ R. Frimla zmodernizovala školní stadion a na České čtvrti vybudovala nové volejbalové kurty. Obě stavby zajistila firma Sport-Technik Bohemia.

Oba projekty město Trutnov zahájilo letos. Na jaře se pustilo do rekonstrukce stadionu při ZŠ R. Frimla. Kompletně zde opravilo atletický ovál, vybudovalo novou tribunu, nové multifunkční hřiště a dětské hřiště pro žáky chodící do družiny.

„Zároveň zde vzniklo nové sociální zázemí se skladem a fotbalové hřiště s umělou trávou,“ upřesnil starosta Trutnova Ivan Adamec a dodal, že bohužel kvůli současné koronavirové situaci jej první žáci vyzkouší až po obnovení výuky. „Doufáme, že se tak stane brzy,“ přál si. Rekonstrukce sportovního stadionu stála 17,5 milionů korun.

To vybudování zcela nového zázemí pro trutnovské volejbalisty vyšlo na necelých 5,5 milionu korun. Původní kurty musely ustoupit rekonstrukci SVČ a volejbalisté tak byli dočasně bez zázemí. Nový volejbalový areál se postavil na České čtvrti vedle Rákosníčkova hřiště.

„Vznikly dva antukové kurty s oplocením a zázemí pro sportovce, tedy šatny, sprchy a menší klubovna,“ uvedl Ivan Adamec. Sportoviště bude spravovat volejbalový oddíl Lokomotivy Trutnov, kterému bude areál předán příští týden.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek