Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Daruj dárek dětem, které nebudou na Vánoce doma

11. 12. 2020

page.Name
Ne všechny děti budou trávit vánoční svátky doma. Například ty, které jsou v ubytovacím komplexu pro ohrožené děti v nejstarší české ozdravovně Království v Nemojově. Tam už pár let funguje zázemí pro týrané, zneužívané či zanedbané děti. A právě jim můžete letošní Vánoce udělat o něco veselejší.

S myšlenkou oslovit veřejnost, která by mohla darovat dětem z tohoto dětského domova dárečky, kontaktoval naši redakci personál trutnovské restaurace Nelly Kelly´s.

„Již několik let do ozdravovny jezdíme dělat čerty a Mikuláše a s paní ředitelkou se známe ještě delší dobu. Letos jsem vzal také jako anděla svou přítelkyni Kristýnu a ta mi potom řekla, že bychom mohli dětem udělat radost i na Vánoce,“ prozrazuje Marek Ciler z „Irský“, jak vznikl nápad na vánoční dárky pro děti.

V čem nápad spočívá? Je to jednoduché. „Lidé by prostě koupili nějaký dárek, který uznají za vhodný, zabalili ho a přinesli k nám do restaurace, odkud bychom dárky před Štědrým dnem převezli do domova,“ vysvětluje Ciler dobročinnou akci. Dárky by bylo možné v restauraci zanechávat denně od 15 do 20 hodin, případně telefonní kontakt je 776 113 116.

O to, jaké dárky si děti přejí, jsme se zeptali ředitelky ozdravovny Heleny Rážové. Nejčastěji je to prý drobná elektronika, jako sluchátka nebo malý reproduktor, který hraje. Zájem mají také o kosmetiku. „Samozřejmě menší děti chtějí například autíčko na ovládání, kočárek s panenkou a další takové ty klasické dárky, jako se dostávají všude na Vánoce,“ vypravuje Rážová. „Děti dostanou to, co jsme jim schopni dát, případně s pomocí některých dobrých lidí, kteří přispějí,“ dodává.

Momentálně je v domově šestnáct dětí ve věku od 4 do 16 let, z nichž některé budou mít to štěstí a alespoň na pár dní podívají domů či ke svým příbuzným. Některé děti ovšem zůstanou v ozdravovně s vychovatelkami. „Snažíme se, aby z Vánoc, když už jsou pryč od rodiny, měly hezký pocit a radovaly se z nich zrovna tak jako děti doma,“ povídá Helena Rážová.

A tak po štědrovečerní večeři dojde v Nemojově i na rozbalování dárků. Najdou děti pod stromečkem i dáreček od vás?

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Vladimíra Zilvarová