Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Foťte vánoční Trutnov, vyzývají fotografové. Ze snímků uspořádají výstavu

15. 12. 2020

page.Name
Netradiční doba si žádá netradiční činy. Trutnovští fotografové se rozhodli zpestřit vánoční čas ochuzený kvůli covidu o kulturu a společenské akce po svém. Vyhlásili výjimečnou fotografickou akci. Zapojit se může každý, stačí k tomu jediné - vyfotit vánoční Trutnov.

Nezáleží, čím snímek pořídíte, jestli mobilním telefonem nebo zrcadlovkou. Nezáleží ani na tom, jestli jste profesionální fotograf, nebo si vyfotíte občas jen tak něco pro sebe. A nezáleží ani na věku, zapojit se můžou i děti. „Fotografie můžou být i reportážní, musejí souviset s Vánoci a Trutnovem a měly by být aktuální,“ uvedla Lenka Hurdálková, členka fotoklubu a hlavní iniciátorka akce.

Podtrženo a sečteno: Prostě to ´cvakněte´ a snímek pošlete na e-mail zdejšího fotoklubu KDÚ Trutnov, který akci připravil - kdutrutnov@seznam.cz. „Nejpůsobivější fotky budou příští rok součástí výstavy v naší klubové galerii v jídelně zdravé výživy Mates,“ oznámila Hurdálková.

Do emailové zprávy má autor uvést název fotky, své jméno a příjmení, a případně uvést, pokud je mladší než 18 let. „Každý autor může zaslat pouze jednu fotografii, tak pečlivě vybírejte. Pokud by se Vám ale podařilo po odeslání pořídit třeba lepší snímek, máte možnost svůj příspěvek jednou změnit,“ upozornila Hurdálková.

Vybírat ty nejzdařilejší snímky pro výstavu bude porota sestavená z členů fotoklubu. „Přihlédneme ale i k názoru Vás všech, z došlých fotek vytvoříme album na facebooku a budete mít možnost si fotky prohlédnout a vyjádřit se k nim,“ slíbila Lenka Hurdálková.

Fotografie mohou lidé posílat do 15. ledna 2021. Fotoklub snímky zveřejní na konci ledna. Hlasovat se bude v průběhu února.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Lenka Hurdálková