Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Tòrr - unikátní dřevostavba sloužící jako rodinný dům, chalupa či zázemí firmy

8. 12. 2020 Komerční sdělení

Tòrr - unikátní dřevostavba sloužící jako rodinný dům, chalupa či zázemí firmy 0 snímků
Tòrr je moderně ztvárněná typová dřevostavba pojmenována podle skalistého útvaru ve skotských horách. Může sloužit jako menší rodinný dům, chalupa či zázemí firmy. Hlavním cílem konceptu je dům s efektivně využitou podlahovou plochou s použitím kvalitních a co nejvíce přírodě blízkých materiálů.

„Dům má být odkazem
dobré architektury
i kvalitních materiálů
a nemá v budoucnu
zatížit svět jeho případnou
demolicí nebo rekonstrukcí.“


Zakládáme si na transparentnosti a práci s kvalitními materiály. Garantujeme vám, že hned od první schůzky a představení Tòrra, budete vědět vše - od studie, projektu, ceny, realizace až po použité materiály. Také se vám bude ihned věnovat architekt s několikaletou zkušeností a ostatní členové týmu.

Hlavní myšlenkou tohoto konceptu je jasná představa o použitých materiálech a cenách již na začátku projektu. Nechceme uvádět zavádějící nízké ceny levnějších materiálů a k tomu dávat „excelentní“ vizualizace s drahými materiály, které ceně vůbec neodpovídají.

Vnitřní dispozice

Jedná se o dvoupatrový dům, kde se po vstupu do domu skrz moderně zastřešeně minimalistické hliníkové dveře ocitnete ve společném prostoru, kde hned za rohem bude umístěna šatní skříň na boty a kabáty. Vpravo se před vámi otevře prosklená plocha s obývacím pokojem a následným vstupem přes velké posuvné prosklení na přistřešenou terasu z modřínových prken.

V přízemí je dále umístěna kuchyň s panoramatickým oknem přímo v úrovni pracovní plochy a koupelna s velkým oknem a sprchovým koutem. Středu interiéru dominuje točité plechové minimalistické schodiště s přímým osvětlením ze shora střešním oknem.

V patře se nachází další dva pokoje a toaleta. Základem návrhu je jednoduchý tvar se sedlovou střechou a velkým prosklením ve štítové fasádě. Z obývacího pokoje a ostatních pokojů v patře se vám nabízí nepřetržitý výhled do  okolní přírody.

Exteriér

Tòrr je navržen z dřevěných masivních rámů s betonovou základovou deskou. Okna a dveře  jsou hliníková. Dům může mít různé materiálové provedení fasády. Jednou z nich je Cor-Ten - přírodní ocelový materiál s přirozenou masivní patinou, která jedinečným způsobem postupně stárne.

Další variantou je hliníkový falcovaný plech v několika možných barvách např.: černá, antracitová, cihlová, lahvově zelená, bílá a další. Nebo také může být Tòrr obložen modřínovým dřevem, které buď přirozeně zvětrává do šedého odstínu nebo je opatřeno povrchovou úpravou. Celý dům bude vytápěn tepelným čerpadlem a osvětlen LED svítidly.

Tòrr byl zrozen k samostatnému umístění do přírody tak, aby s ní svou fasádou splynul a nabízel svým majitelům výhledy do okolí na louky, lesy, či do údolí. Ale je schopen zapadnout i do stávající zástavby.


„Usazen sám uprostřed
přírody poskytuje
přístřeší a vybavení
dnešní moderní doby.“


Tòrr je projektem ateliéru a projekční kanceláře Vocet Architect, který sdružuje tým krkonošských architektů a zakládá si na práci s kvalitními i přírodě, co nejvíce blízkými materiály. Poskytujeme komplexní servis od studie, přes projekt, inženýring až po následnou realizaci.

Celková obytná plocha domu je 63 m2. V ceně je architektonická studie s vizualizacemi exteriéru a interiéru, dále dokumentace pro stavební povolení včetně vyřízení s následující realizací Tòrra.

 


tel.: +420 723 944 637

e-mail: torrkoncepthouse@gmail.com
www.tòrr.eu