Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Tòrr - unikátní dřevostavba sloužící jako rodinný dům, chalupa či zázemí firmy

8. 12. 2020 Komerční sdělení

Tòrr - unikátní dřevostavba sloužící jako rodinný dům, chalupa či zázemí firmy 13 snímků
Tòrr je moderně ztvárněná typová dřevostavba pojmenována podle skalistého útvaru ve skotských horách. Může sloužit jako menší rodinný dům, chalupa či zázemí firmy. Hlavním cílem konceptu je dům s efektivně využitou podlahovou plochou s použitím kvalitních a co nejvíce přírodě blízkých materiálů.

„Dům má být odkazem
dobré architektury
i kvalitních materiálů
a nemá v budoucnu
zatížit svět jeho případnou
demolicí nebo rekonstrukcí.“


Zakládáme si na transparentnosti a práci s kvalitními materiály. Garantujeme vám, že hned od první schůzky a představení Tòrra, budete vědět vše - od studie, projektu, ceny, realizace až po použité materiály. Také se vám bude ihned věnovat architekt s několikaletou zkušeností a ostatní členové týmu.

Hlavní myšlenkou tohoto konceptu je jasná představa o použitých materiálech a cenách již na začátku projektu. Nechceme uvádět zavádějící nízké ceny levnějších materiálů a k tomu dávat „excelentní“ vizualizace s drahými materiály, které ceně vůbec neodpovídají.

Vnitřní dispozice

Jedná se o dvoupatrový dům, kde se po vstupu do domu skrz moderně zastřešeně minimalistické hliníkové dveře ocitnete ve společném prostoru, kde hned za rohem bude umístěna šatní skříň na boty a kabáty. Vpravo se před vámi otevře prosklená plocha s obývacím pokojem a následným vstupem přes velké posuvné prosklení na přistřešenou terasu z modřínových prken.

V přízemí je dále umístěna kuchyň s panoramatickým oknem přímo v úrovni pracovní plochy a koupelna s velkým oknem a sprchovým koutem. Středu interiéru dominuje točité plechové minimalistické schodiště s přímým osvětlením ze shora střešním oknem.

V patře se nachází další dva pokoje a toaleta. Základem návrhu je jednoduchý tvar se sedlovou střechou a velkým prosklením ve štítové fasádě. Z obývacího pokoje a ostatních pokojů v patře se vám nabízí nepřetržitý výhled do  okolní přírody.

Exteriér

Tòrr je navržen z dřevěných masivních rámů s betonovou základovou deskou. Okna a dveře  jsou hliníková. Dům může mít různé materiálové provedení fasády. Jednou z nich je Cor-Ten - přírodní ocelový materiál s přirozenou masivní patinou, která jedinečným způsobem postupně stárne.

Další variantou je hliníkový falcovaný plech v několika možných barvách např.: černá, antracitová, cihlová, lahvově zelená, bílá a další. Nebo také může být Tòrr obložen modřínovým dřevem, které buď přirozeně zvětrává do šedého odstínu nebo je opatřeno povrchovou úpravou. Celý dům bude vytápěn tepelným čerpadlem a osvětlen LED svítidly.

Tòrr byl zrozen k samostatnému umístění do přírody tak, aby s ní svou fasádou splynul a nabízel svým majitelům výhledy do okolí na louky, lesy, či do údolí. Ale je schopen zapadnout i do stávající zástavby.


„Usazen sám uprostřed
přírody poskytuje
přístřeší a vybavení
dnešní moderní doby.“


Tòrr je projektem ateliéru a projekční kanceláře Vocet Architect, který sdružuje tým krkonošských architektů a zakládá si na práci s kvalitními i přírodě, co nejvíce blízkými materiály. Poskytujeme komplexní servis od studie, přes projekt, inženýring až po následnou realizaci.

Celková obytná plocha domu je 63 m2. V ceně je architektonická studie s vizualizacemi exteriéru a interiéru, dále dokumentace pro stavební povolení včetně vyřízení s následující realizací Tòrra.

 


tel.: +420 723 944 637

e-mail: torrkoncepthouse@gmail.com
www.tòrr.eu