Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

V pondělí se otevře bazén, omezení víc než plavci pocítí zájemci o saunu

3. 12. 2020

page.Name
Od pondělního rána (v 5.45 hodin) bude znovu otevřen areál krytého bazénu v Trutnově - jak pro veřejnost, tak pro přípravu sportovců. S ohledem na současnou covidovou situaci ale bude omezen maximální počet návštěvníků.

V návaznosti na vládní usnesení z 30. listopadu může být ve vnitřních prostorech přítomna maximálně jedna osoba na 15 metrů čtverečních a skupinové aktivity lze provozovat maximálně v počtu 10 osob.

Převedeno na trutnovský bazén to znamená, že celkový počet návštěvníků ve velkém i dětském bazénu (1020 m²) bude 68 lidí včetně plavčíka, přičemž v dětském bazénu může být maximálně 14 návštěvníků. „Vše bude hlídáno recepcí a výdejním místem s klíčky do šaten,“ upozornil Radek Horák, vedoucí městských sportovních zařízení společnosti Mebys.

Tyto počty nicméně, co se týká kapacity bazénu, by podle něj nemusely vyvolat až tak velký problém. „Opravdu se nám to stávalo jen někdy o víkendech a v top sezoně, že tady najednou bylo více než 70 lidí,“ uklidňuje zájemce o pohyb ve vodě, že i přes současná nařízení by měl trutnovský bazén jejich zájem uspokojit.

To už by však nemuselo platit v případě lidí, kteří si rádi dopřávají hřejivé chvilky v sauně, která je v bazénu hojně vyhledávána. Nyní bude celkový počet návštěvníků sauny (pánská a dámská, tj. na 100 m²) snížen na sedm lidí na jednu konkrétní saunu, a to i při společném saunování.

„Setkáváme se třeba s názory, ať společné saunování zrušíme, že se tam lidé blokují, ale pro nás to jsou návštěvníci jako každý jiný,“ pronesl Horák. Na druhou stranu se domnívá, že mezi lidmi budou stále převládat „covidové“ obavy. „Nemyslím si, že by otevření mělo způsobit nějaký boom a najednou všichni začnou chodit do saun,“ konstatoval.

Například od dnešního dne je v Trutnově otevřená tenisová hala v areálu Na Lukách, ovšem ukazuje se, že lidé v rouškách nechtějí hrát. Cvičení v rouškách bude platit i pro návštěvníky fitness, které bude také od pondělí opět k dispozici v krytém bazénu. Tam bude počet osob při posilování omezen na sedm při dodržování rozestupů minimálně dva metry.

Co se týká ještě tréninků plavců či triatlonistů Lokomotivy v bazénu, tak pro přípravu platí, že na jedné sportovní ploše může být jeden tým nebo jedna skupina dlouhodobě se společně připravujících sportovců, nejvýše však 10 osob včetně trenéra. Tyto osoby budou v době organizované činnosti odečteny z celkového počtu možných návštěvníků. To znamená, že v době tréninků bude kapacita plaveckého bazénu pouze 58 osob.

„Žádáme všechny návštěvníky, aby dodržovali pokyny našich zaměstnanců a dodržovali všechna hygienická opatření a podmínky rozestupů dva metry, a to především u pokladny, v chodbách, vestibulu či sociálním zázemí. Zdržovat se ve vnitřních prostorech areálu krytého bazénu (vestibul) či vstupní hala, nebude možné,“ apeluje na veřejnost Radek Horák. Další aktuality sledujte na www.sportoviste-trutnov.cz.

(bog, tz-rho)
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv Mebys Trutnov