Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Cením si snahy o revitalizaci areálu a zapálení pro kulturu

8. 10. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Partnerství mezi areálem Bojiště a firmou TE Connectivity přetrvá už od loňského roku. Letos v červnu však bylo ještě více utvrzeno. Společnost, která se zabývá výrobou konektorů, ale i mnoha jiných komponentů pro přenos energie, dat, signálů a teplem smrštitelných tub, se stala generálním partnerem místa, které obohacuje (nejen) kulturní život v Trutnově. „Přál bych si tam vidět plný areál spokojených lidí,“ říká v krátkém rozhovoru Daniel Hrnčíř, ředitel trutnovského závodu Komenského TE Connectivity.

Proč se TE Connectivity rozhodla spojit své jméno s areálem trutnovského Bojiště?
V minulosti kultura patřila mezi stěžejní body sponzoringu firmou TE Connectivity. Spíše se však jednalo o sponzoring dílčích akci, které se nám zdálo ne zcela efektivní. Proto jsme hledali vhodného partnera, se kterým bychom mohli vytvořit dlouhodobý vztah. Dle mého názoru právě pan Dorňák a lidé kolem něj představují tu správnou volbu do budoucna.

Co si od tohoto partnerství slibujete?
Spojení dvou silných partnerů v regionu, což bezesporu TE Connectivity a Bojiště, kde si většina z nás vybaví původní festival a spojení s Václavem Havlem, je. 

Současný provozovatel Roman Dorňák na Bojišti působí necelé tři roky. Co vás na jeho práci zaujalo?
Osobně si cením jeho snahy o revitalizaci areálu a zapálení pro kulturu. Zvláště v této době je nutné podporovat i jiné než příspěvkové a městem vlastněné organizace, které, neberte mě špatně, mají život přece jenom jednodušší.

Jako generální partner nyní držíte v rukách určitou „páku“, využijte ji třeba k tomu, že byste chtěli na Bojiště něco změnit či prosadit?
Naším cílem není jakkoliv určovat směr do budoucna. Partnerství je přece rovnocenný vztah, v němž nejde o sílu peněz. My jsme odborníci na efektivní výrobu, nikoliv na kulturu. Od toho zde je pan Dorňák. Areál bychom rádi do budoucna občas využívali pro potřeby TE, například jsme společně diskutovali koncept rodinného dne, pořádání letního kina pro děti zaměstnanců a podobných aktivit.

Máte nějaké přání, co byste tam rád viděl?
Plný areál spokojených lidí. (usmívá se)

Prozradíte, jakou finanční částkou jste spolupráci podpořili?
Finanční investice nijak nevyčnívá z částek, za které TE Connectivity sponzorovala individuální akce v minulosti. 

Jaký je váš osobní vztah k Bojišti?
Jak už jsem zmínil, za mě, když se řekne Bojiště, naskočí mi hudební festival, Václav Havel a v neposlední řadě tvrdá práce a nadšení pro kulturu.

TE Connectivity (Tyco Electronics EC Trutnov, s.r.o.)
Komenského 821
541 83 Trutnov
www.te.com
www.te.jobs.cz