Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Děti se v pondělí 2. listopadu do škol nevrátí, řekl Prymula

27. 10. 2020

page.Name
Dveře všech škol (s výjimkou mateřských a speciálních) po celém Česku zůstanou zavřené i v listopadu. Po dnešním mimořádném zasedání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Platí to i pro žáky prvního stupně základních škol, kterým ještě nedávno ministr sliboval, že se do lavic bezpodmínečně vrátí právě v pondělí 2. listopadu.

O tom, kdy se nakonec školy otevřou, bude vláda podle Prymuly rozhodovat na konci týdne na základě aktuálních dat o vývoji počtu nakažených. Cílem vládního opatření je zabránit dalšímu šíření nákazy covid-19, což se zatím podle statistik od hygieniků a zdravotníků nedaří.

"Deklarovali jsme, že 2. listopadu se vrátí děti prvního stupně do škol. V tuto chvíli jsou čísla taková, že se k tomuto pozitivně vyjádřit nemůžeme. Protože nechci čekat do pátku, kdy budeme mít už data, která potvrdí, nebo vyvrátí, že jsme v nějaké sestupné trajektorii. Určité signály se začínají vyskytovat, že jsme na dobré cestě. Přesto tady říkám, že druhého se děti do školy nevrátí, abychom byli korektní a nevyhlásili to až v pátek," uvedl Prymula.Scénář návratu dětí do škol chce představit ministra školství Robert Plaga v pátek. Školy jsou zavřené od 14. října. Přešly na povinné distanční vzdělávání. Opatření proti nákaze nezavřela úplně všechny školy - Základní školy Komenského a Rudolfa Frimla se starají o děti rodičů v první linii (např. hasiči, zdravotníci a policisté). Výuka dál probíhá i ve speciálních školách, například v Mateřské škole, Základní škole a Praktické škole v Horním Starém Městě.

 čtěte také: Trutnov odloží podnikatelům splátky nájemného


Jiří Štefek, Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek