Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Iniciativa Kdyby něco, jsme TU vyzývá dobrovolníky k pomoci

22. 10. 2020

page.Name
„Solidarita je potřeba,“ řekla Eva Hrubá, jedna z iniciátorek myšlenky, že v současné nelehké koronavirové době je nezbytná dobrovolná pomoc tam, kde je to potřeba. V minulém týdnu byla na Trutnovsku vyhlášena iniciativou Kdyby něco, jsme TU výzva s cílem seskupit dobrovolníky z řad občanů.

„Pokud jste z nastávající situace nervózní stejně jako my, je nejlepší začít něco dělat. Dáváme dohromady dobrovolníky, kteří budou v případě delšího nepříznivého vývoje ochotní podle svých možností přispět svou pomocí se zvládáním situace,“ potvrdila Hrubá.

Zatím jde o případnou výpomoc typu nákupů či rozvozů jídel a léků, hlídání dětí, telefonování a případná nezdravotní péče o nemocné. „Prostě kdyby něco, budeme připraveni,“ vyzývají organizátoři.

Občanská iniciativa Kdyby něco, jsme TU bude sloužit jako komunikační kanál pro žádosti o pomoc i jako prostor pro sdílení důležitých informací. Soustředí kontakty dobrovolníků na jednom místě, aby bylo možné podle potřeb pomoc efektivně směrovat. Na uvedené kontakty je možné se obracet i s žádostmi o konkrétní pomoc jak od jednotlivců, tak i institucí.

Pokud se chcete přidat, ozvěte se na:
klastejk@seznam.cz, 604 201 241 (Klára)
hruba.eva@post.cz, 603 745 238 (Eva)

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek