Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Jak jsme fotili listopadovou titulku aneb Vítejte v EPO 1!

29. 10. 2020

Covid necovid, tady se píše historie! A jmenuje se EPO 1. Dobře si tento název zapamatujte, za pár let ho budeme (nejen) v Trutnově vyslovovat možná stejně často jako UFFO. Potenciál pro to má obrovský. Cože je to EPO 1? Více se dozvíte v novém magazínu Trutnovinky. Listopadové vydání vychází už zítra.

EPO 1. Kulturně-umělecký megaprojekt podnikatele Rudolfa Kaspera, který bývalé elektrárně v Poříčí vdechuje nový život. Více než sto let starý industriální objekt mění v obří galerii - Centrum současného umění EPO 1.

Bude to fakt velký! Jak moc, to pochopíte asi jenom, když se ocitnete přímo na místě a procházíte z jednoho sálu do druhého, třetího, čtvrtého, pátého… Vždyť také termín úplného dokončení je až v roce 2025.

Mezitím už ale nová instituce bude lákat návštěvníky na umění a kulturu, které díky zaujetí, podpoře a štědrosti Rudolfa Kaspera dostávají zcela jiný rozměr. A získávají nové a nové obdivovatele napříč generacemi.

Tento text vychází jako úvodník nových tištěných Trutnovinek, které budou od zítřejšího dopoledne na distribučních místech. Vzhledem ke koronavirovým omezením bude jejich seznam aktualizovaný. Sledujte náš web, ať víte, kde si listopadový měsíčník můžete vyzvednout.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz