Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Městská hromadná doprava bude kvůli covidu od středy v letním režimu

19. 10. 2020

page.Name
Podobně jako při jarní covidové vlně i nyní Trutnov kvůli šíření nákazy omezí městskou hromadnou dopravu. S dočasným zrušením školní docházky dojde k zastavení několika školních spojů.

"Upozorňujeme veřejnost, že od středy 21. října 2020 bude trutnovská městská hromadná doprava fungovat v prázdninovém režimu," sdělila dnes mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. Prázdninový režim platí do odvolání.

Přidáno bude několik spojů na linkách 1, 3 a 5. Přehled autobusových spojů najdou cestující na internetových stránkách společnosti Arriva Východní Čechy, v Informační kanceláři Arriva Trutnov a v samotných autobusech MHD.

V autobusech platí už od září opatření, které má zpomalit šíření nákazy - povinnost nosit roušky. "Prosíme cestující, aby při jízdě v městské hromadné dopravě dodržovali preventivní opatření, a to aby měli zakryté dýchací cesty a využívali možnost bezhotovostní platby kartou," požádala mluvčí.

Při jarní vlně epidemie Trutnov zaved letní režim pro MHD prakticky ihned po zavření škol. Podle prázdninového jízdního řádu se jezdilo od 11. března do 25.května. Nyní ale město s omezením autobusů tolik nespěchalo.

"Rozdíl mezi prázdninovým a normálním stavem městské hromadné dopravy není tak obrovský," vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec na tiskové konferenci, která se uskutečnila bezprostředně po pondělím jednání Bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností Trutnov.

Opatření proti nákaze nezavřela úplně všechny školy - Základní školy Komenského a Rudolfa Frimla se starají o děti rodičů v první linii (např. hasiči, zdravotníci a policisté). Výuka dál probíhá i ve speciálních školách, například v Mateřské škole, Základní škole a Praktické škole v Horním Starém Městě.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek