Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Nemocnice zřizuje covidové oddělení, odkládá naopak neakutní operace

6. 10. 2020

page.Name
Kvůli pokračujícímu šíření koronaviru dochází ode dneška k důležitým změnám v trutnovské nemocnici. Vzniká covidové oddělení se dvanácti standardními lůžky, potvrdil ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Špitál reaguje na aktuální epidemiologickou situaci. Přibývá totiž potvrzených případů covidu-19. V kraji bylo včera 1170 aktivních případ, v trutnovském okrese 240. Ode dneška proto zřizuje samostatné covidové oddělení. "Bude umístěné v prostoru stávajícího rehabilitačního oddělení," upřesnil Procházka.

Kvůli tomu ale musí trutnovští zdravotníci provést několik změn. Například až do odvolání je uzavřena plicní ambulance. "Její činnost se tímto omezuje na elektronické předepisování léčivých přípravků s preskripčním omezením pro již sledované pacienty a na očkování dětí proti TBC," upozornil ředitel nemocnice.

Do odvolání se také slučuje lůžková část ortopedického a chirurgického oddělení s umístěním na chirurgii. "Bude tlumena plánovaná ortopedická a chirurgická operativa u pacientů, u nichž je možné zákrok odložit," vysvětil Prcoházka.

Ortopedické ambulance zůstávají v provozu v nezměněné podobě, lůžková část oddělení rehabilitace bude dočasně přesunuta do prostor porodnice. "Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme za vstřícnost a pochopení," dodal Miroslav Procházka.

(pac, tz-lch)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek