Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Skauti mají novou klubovnu. Oprava vyšla na 12,5 milionu korun

2. 10. 2020

Skauti mají novou klubovnu. Oprava vyšla na 12,5 milionu korun 0 snímků
Trutnov opravil skautům klubovnu v Horské ulici. Do modernizace celé budovy napumpoval 12,5 milionů korun. Podstatnou částku spolklo napojení domu na teplovod.

Kompletní zateplení, fasáda, střecha, okna a podlahy v novém. To jsou už na první pohled patrná vylepšení na objektu, který stojí u kruhové křižovatky vedle autobusového nádraží. Při opravách byly provedeny také dílčí úpravy vnitřní dispozice a nové vnitřní instalace inženýrských sítí, jako například rozvody zdravotně technických instalací, ústředního vytápění a elektroinstalace.

Vybudovat se musela rovněž venkovní teplovodní přípojka s přeměňovací stanicí ve sklepním prostoru. Právě napojení na teplovod bylo jednou z nejnákladnějších položek modernizace. „Téměř v každé místnosti jsou nová krbová kamna, ve kterých se skauti učí zatápět a která si hradili sami. Dále jsme v každém patře vybudovali sociální zázemí. Zcela nové místnosti pak vznikly v půdním prostoru,“ říká trutnovský starosta Ivan Adamec.

Rekonstrukci skautské klubovny provedla firma ASJ, s. r. o., ze Světí, která vyhrála ve výběrovém řízením. Celkové náklady včetně zhotovení projektu, archeologického dohledu a dalších nezbytných položek se vyšplhaly na 12,5 milionů korun. Oprava budovy trvala necelý rok. Dům byl zkolaudován na konci června. Slavnostně ji skauti otevřeli dnes.

Středisko Hraničář má v současné době 121 členů, jeho členská základna se stále rozrůstá. I to byl jeden z důvodů, proč se město do opravy klubovny pustilo. „Mezi dětmi nabývá skauting na popularitě, což je moc dobře. Vede děti k zodpovědnosti, učí je praktickým dovednostem, a především tráví hodně času venku, nikoliv doma u počítačů. Proto je namístě, aby i město jejich činnost podpořilo a zajistilo jim dostatečné zázemí,“ dodává Ivan Adamec.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek