Sobota

2. prosince 2023

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Skauti mají novou klubovnu. Oprava vyšla na 12,5 milionu korun

2. 10. 2020

Skauti mají novou klubovnu. Oprava vyšla na 12,5 milionu korun 46 snímků
Trutnov opravil skautům klubovnu v Horské ulici. Do modernizace celé budovy napumpoval 12,5 milionů korun. Podstatnou částku spolklo napojení domu na teplovod.

Kompletní zateplení, fasáda, střecha, okna a podlahy v novém. To jsou už na první pohled patrná vylepšení na objektu, který stojí u kruhové křižovatky vedle autobusového nádraží. Při opravách byly provedeny také dílčí úpravy vnitřní dispozice a nové vnitřní instalace inženýrských sítí, jako například rozvody zdravotně technických instalací, ústředního vytápění a elektroinstalace.

Vybudovat se musela rovněž venkovní teplovodní přípojka s přeměňovací stanicí ve sklepním prostoru. Právě napojení na teplovod bylo jednou z nejnákladnějších položek modernizace. „Téměř v každé místnosti jsou nová krbová kamna, ve kterých se skauti učí zatápět a která si hradili sami. Dále jsme v každém patře vybudovali sociální zázemí. Zcela nové místnosti pak vznikly v půdním prostoru,“ říká trutnovský starosta Ivan Adamec.

Rekonstrukci skautské klubovny provedla firma ASJ, s. r. o., ze Světí, která vyhrála ve výběrovém řízením. Celkové náklady včetně zhotovení projektu, archeologického dohledu a dalších nezbytných položek se vyšplhaly na 12,5 milionů korun. Oprava budovy trvala necelý rok. Dům byl zkolaudován na konci června. Slavnostně ji skauti otevřeli dnes.

Středisko Hraničář má v současné době 121 členů, jeho členská základna se stále rozrůstá. I to byl jeden z důvodů, proč se město do opravy klubovny pustilo. „Mezi dětmi nabývá skauting na popularitě, což je moc dobře. Vede děti k zodpovědnosti, učí je praktickým dovednostem, a především tráví hodně času venku, nikoliv doma u počítačů. Proto je namístě, aby i město jejich činnost podpořilo a zajistilo jim dostatečné zázemí,“ dodává Ivan Adamec.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek