Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov odloží podnikatelům splátky nájemného

26. 10. 2020

page.Name
Trutnovská radnice pomůže podnikatelům, kteří mají provozovny v městských nebytových prostorách a poškodila je aktuální vládní opatření. Umožní jim, aby nájemné za poslední tři letošní měsíce zaplatili až příští rok.

Pomoc je určená živnostníkům a obchodníkům působícím v nebytových prostorách ve vlastnictví města, kteří po dobu nouzového stavu nemohli vykonávat svoji činnost pro veřejnost. Nájemné za říjen, listopad a prosinec můžou splatit až do konce března 2021.

„Odklad nájemného má pomoci podnikatelům získat čas na podání žádostí do programu Covid - Nájemné, případně dalších vládních balíčků na podporu podnikání, a ulevit jim alespoň trochu na straně výdajů. Situaci bedlivě sledujeme a jsme připraveni na její další vývoj okamžitě reagovat," vysvětluje trutnovský místostarosta Tomáš Eichler pondělní rozhodnutí městské rady.

Pomoc se týká zhruba stovky podnikatelů. O možnosti odkladů budou vyrozuměni správci městských objektů, ve kterých se nebytové prostory nacházejí.

Trutnov pomůže podnikatelům zasaženými vládními restrikcemi už podruhé. Také při jarní pandemii pomohl odpuštěním nájemného. I tentokrát jim chce pomoci s překlenutím kritického období. "Je potřeba, aby byli ekonomicky schopni opět pokračovat v poskytování obchodu a služeb našim občanům, až vláda tato opatření zruší,“ upozorňuje trutnovský starosta Ivan Adamec.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek