Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Trutnov opravuje milionové škody z letních povodní

7. 10. 2020

Trutnov opravuje milionové škody z letních povodní 0 snímků
Trutnov se pustil do oprav následků letních bleskových povodní, které město zasáhly 14. a 23. srpna a nadělaly na městském majetku škody za asi 11,5 milionu korun. Stavbaři nyní například nákladem téměř 400 tisíc korun dodělávají opravu poškozené hráze u vodní nádrže v Dolcích. Opravy budou pokračovat i přes zimu. Značnou část jich město uhradí z pojištění, řekla mluvčí radnice Michaela Dědková.

Největší škody velká voda napáchala v jižní části města v částech Dolce, Dolníky a Bojiště. "Reagovali jsme ještě v den povodně. Zasaženým domácnostem jsme zapůjčili vysoušedla a zdarma přistavili velkokapacitní kontejnery, kam lidé ukládali naplavený odpad a odpad ze zatopených zahrad a domů," uvedl starosta Ivan Adamec (ODS).

Nyní město opravuje cesty, hráze, přepady a odstraňuje naplaveniny. U několika místních komunikací voda vymlela erozní rýhy, odvodnění cest voda poničila na Bojišti, v Bohuslavicích u Trutnova, ve Volanově, na Kacíři a v Nových Dvorech. Stavbaři se také chystají na opravu poničené komunikace ve Svojšově ulici, kde se utrhl svah mezi potokem a komunikací.

 čtěte také: Dolníky a Oblanov - Dolce jsou bez pitné vody


 

ČTK