Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov zrušil oslavy 28. října, i všechnu říjnovou kulturu

14. 10. 2020

page.Name
Kvůli epidemii koronaviru se letos ve Staré radnici neuskuteční oslavy státního svátku 28. října. Odvolána jsou všechna kulturní představení, včetně vyhlášených akcí jakou jsou Trutnovský podzim či modelářská výstava vlaků a kolejišť.

Uctění Dne vzniku samostatného československého státu se mělo podle zvyklostí konat v historické radnici na Krakonošově náměstí. Poprvé v novodobé historii se ale oficiální akt neuskuteční. "S ohledem na aktuální opatření v rámci prevence šíření onemocnění covid-19 se vedení města rozhodlo zrušit slavnostní akt k výročí vzniku samostatného československého státu. K připomenutí výročí bude v Radničních listech otištěn proslov trutnovského starosty Ivana Adamce," upozornil mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

V souladu s aktuálními nařízeními vlády musí ale postupovat pořadatelé většiny akcí. Například Uffo, které zajišťuje většinu trutnovské kultury, zrušilo všech patnáct akcí, které se v něm měly ve druhé polovině října uskutečnit. Přesunout na jiný termín se povedlo dvě akce, u jedné se o náhradním termínu jedná. U ostatních je stručné sdělení: "Zrušeno! Zakoupené vstupenky je možné vracet v Inforecepci Uffa".

Neuskuteční se tedy ani taháky jubilejního 40. festivalu klasické hudby Trutnovský podzim - například opera Rusalka s Terezou Mátlovou a Danem Hůlkou, nebo koncert klavírní mistra Martina Kasíka. "Bohužel i my jsme nuceni na nějaký čas zastavit naši činnost, ale věříme, že ne na dlouho," uvedlo Uffo na facebookovém profilu.

Zavřené jsou rovněž Galerie města Trutnova či Muzeum Podkrkonoší v Trutnově. Pozastavené i všechny kroužky a odpolední aktivity ve Středisku volného času Na Nivách. Otevřený pro veřejnost ale zůstal venkovní areál s dětským a dopravním hřištěm. Trutnovský Klub železničních modelářů musel před pár dny zrušit výroční, padesátou výstavu vláčků a kolejišť.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler