Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Zubní klinika ImplaDent - nejlepší volba pro pacienta

12. 10. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Zubní klinika ImplaDent oslavila letos své 3. narozeniny. Je známá tím, že se zde specializují na implantace, parodontologická ošetření pacientů a hlavně na kompletní rekonstrukce chrupu. O tom, jak klinika vznikla a jak se jí daří dnes, jsme si povídali s vedoucí lékařkou Olenou Lebedievou.

Mohla byste nám povědět historii vzniku ImplaDentu? Víme, že jste se přistěhovala z východní Ukrajiny a pracujete v Čechách už více jak 6 let.
Ano, s rodinou jsem se přistěhovala do České republiky v roce 2014. To byl nejhorší rok pro Ukrajinu, hlavně pro východní Ukrajinu. Rozhodli jsme se s manželem odejít a výběr padl na Českou republiku. První tři roky jsem pracovala ve Dvoře Králové nad Labem v moderní klinice, ale mým snem stále bylo mít svou ordinaci a řídit si práci podle svých představ. Proto jsem se v roce 2017 rozhodla pro otevření soukromé kliniky.

Na co se specializuje vaše klinika?
Naše klinika poskytuje samozřejmě kompletní stomatologickou péči. Nebojím se říct, že jsme jediná klinika v Trutnově, která může svým pacientům nabídnout na jednom místě opravdu skoro všechno, co patří k ambulantním stomatologickým zákrokům. Od běžných sanací, přes chirurgické zákroky až po implantace a parodontologické ošetření.

V dnešní době se dostat jen na konzultaci, a to neříkám na ošetření, k parodontologovi je velmi obtížné. Lidé, kteří se s tím setkali, vědí o čem mluvím. Na naší klinice nabízíme pacientům veškeré parodontologické zákroky, jako jsou dentální hygiena, scailing, což je hloubkové čištění, ošetření pomocí vectoru a laseru a také parodontální chirurgie. Velké množství lidí dnes řeší již chybějící zuby. Většina z nich by před třiceti lety dostala snímatelné náhrady. V případě chybějících jednotlivých zubů pak můstky, ale za cenu obroušení, velmi často, zdravých zubů. Dnes tito lidé mají po zavedení implantátů a následném protetickém ošetření zajištěný takový komfort, jako by měli svůj původní chrup. Výsledek tohoto ošetření pak vypadá natolik přirozeně, že málokdo pozná, že jde o umělé zuby. Máme vlastní CBCT rentgen, který potřebujeme pro maximálně přesné plánování implantologických zákroků. Bez toho to nejde. Tím se vyhneme velkému množství problémů spojených se špatnou diagnostikou a následně špatně odvedeným výkonem. Tuto možnost poskytujeme i kolegům.

Značné procento mé práce tvoří právě implantace a komplexní parodontologické ošetření. Ostatní lékařky provádějí běžné sanace, což je odstranění kazu a ošetření zubu výplní, ošetření kořenových kanálků, bělení a veškerá protetická ošetření. 

A děláte i můstky, korunky a snímatelné náhrady?
Ano, samozřejmě. Spolupracujeme s jednou z nejlepších zubních laboratoří v Praze. Provádíme hodně velkých rekonstrukcí chrupu, při kterých využíváme skenování místo klasických otisků. Jedná se o metodu, která nám pomáhá dosáhnout maximální přesnosti a kvality protetických výrobků. Jako materiál používáme zirkon a keramiku. Jsou nejlepší z hlediska dlouhodobé stability a estetiky a jsou zlatým standardem dnešní stomatologie.

Jak z vašeho pohledu vypadá úroveň zubního zdraví lidí v České republice?
Myslím si, že se to postupně zlepšuje. Hlavně v poslední době, kdy vznikají moderní a kvalitně vybavené stomatologické ordinace. Ale co je podle mě prioritní pro zubní lékařství, tak to je vzdělávání pacientů.

Pacientů?
Ano, pacientů. Protože poptávka zvyšuje nabídku. Čím více budou pacienti vědět o kvalitě péče, o prevenci a o možnostech moderní stomatologie, tím více se lékaři budou snažit plnit jejich představy o výsledcích stomatologického ošetření, o tom, jak by měly vypadat kvalitně ošetřené zuby. Například práce se zvětšením je v dnešní době samozřejmostí, ale zdaleka ne každá ordinace je vybavena operačním mikroskopem. Na tom je nutné ještě hodně zapracovat. Automaticky se bude zvyšovat úroveň diagnostiky. Bude se také měnit kvalita protetického ošetření. Ale hlavně to bude motivovat lékaře k tomu, aby se stále vzdělávali. Řekla bych, že vzdělání je největší finanční investicí lékaře. Ale v každém případě se vyplatí. Tento rozvoj bohužel nezmenší fronty na stomatologickou péči, ale kvalita péče a výsledky se garantovaně zvednou.

Máte jasnou představu o své práci. Je pro vás ve vaší práci něco obtížného?
Kvalitní a sebevědomý lékař může vše. Ale jen za podmínek, že hodně financí, ale především i času investuje do osobního rozvoje a do rozvoje kliniky. 

Co vám pomáhá tak úspěšně řídit kliniku?
Každý člověk ví, že jen velmi vzácně dosáhne úspěchů úplně sám. Proto jedním z nejvíce důležitých faktorů je práce celého týmu. Všichni v týmu se společně snažíme, aby klinika fungovala jako celek ve prospěch pacienta. Můžete zvládnout cokoliv, pokud máte podporu lidí kolem sebe. Já tuto podporu mám od své rodiny a jsem si jistá, že spolu dokážeme všechno.

Co byste chtěla říct mladým lékařům?
Mladým kolegům bych chtěla říct, že pokud se chtějí rozvíjet, musí na sobě hodně pracovat. Být cílevědomí, zodpovědní a samozřejmě by měli mít svou práci rádi. Jedině s tímto přístupem dosáhnou úspěchů a důvěry pacientů.

A co byste doporučila pacientům?
Pacientům v dnešní době doporučuji hledat kvalitu. Je to cesta jedním směrem a návrat k původnímu stavu již není možný. V dnešní složité finanční situaci není stomatologické ošetření levnou záležitostí. Jenže opravovat chyby, pokud to vůbec ještě jde, stojí daleko více peněz. V důsledku zanedbání péče pak může pacient přijít o zuby, což značně negativně ovlivní jeho život. Každý je strůjcem svého štěstí a každý by si měl pro sebe zvolit to, co považuje za nejlepší. A já jsem přesvědčena, že naše klinika je pro pacienty tou nejlepší cestou.

Nábřeží Václava Havla 208, Střední Předměstí, 541 01 Trutnov
tel.: 720 072 605
e-mail:
info@impla-dent.cz
web: www.impla-dent.cz
Facebook: Olena Lebedieva ImplaDent zubní ordinace Trutnov