Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Dopravní špunt na Polské ochromil odpolední dopravu v Trutnově

19. 8. 2020

Dopravní špunt na Polské ochromil odpolední dopravu v Trutnově 0 snímků
Na letní opravy silnic a s tím spojené komplikace v dopravě už jsme si zvykli. Dnešní odpolední "špunt" v centru Trutnova ale zaskočil i ty nejtrpělivější motoristy. Z kruhové křižovatky u Lidlu stály dlouhé kolony aut ve třech směrech - do Poříčí, na Struhu i na Kryblici.

Trutnovská radnice upozornila řidiče už na začátku srpna na začínající rekonstrukci hlavního průtahu městem (Polské a Náchodské ulice). Na státní silnici I. třídy ji provádí Ředitelství silnic a dálnic. Až dosud se opravy odehrávaly pouze s menšími obtížemi. Zdržení v dopravě byla prakticky zanedbatelná.

Dnes se ale silničáři pustili do frézování asfaltu na Polské (v úseku od Lidlu na Poříčí). Doprava náhle, během jediného dne výrazně zpomalila. "Třicet minut od Volanovské ke kinu. To jako myslí vážně?" napsal na facebook Lukáš Dvořáček a připojil k tomu fotografii z kolony. Zůstal stát už na křižovatce u Vesmíru. Kolona se ale v jednu chvíli táhla až ke kruhové křižovatce s vlajkami, u výpadovky na Hradec Králové (viz. úvodní snímek). 

Komentáře přidali i další motoristé, kteří uvízli na desítky minut v koloně. "Tak to je v poho, zkus to od Poříčí, 30 minut by bylo super," zareagoval Jiří Mikyska. A připojili se i další řidiči. "Já dneska jela do Hypernovy k Benzině 45 minut," připsala Simona Pacltová. "Nepochopím, jak můžou tak širokou silnici ze dvou třetin vyfrézovat a uzavřít!? To je prostě vopruz," přisadil si Zdeněk Pavlista.

Ze zašpuntované dopravy nemá radost ani trutnovský starosta Ivan Adamec. A v rámci možností se pokusil sjednat aspoň částečné zlepšení situace. "Mluvil jsem dnes s hradeckým ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Novotným. Slíbil, že zatlačí na stavební firmu, aby posílila regulovčíky na Polské. Má se frézovat asi dva nebo tři dny, situace je složitá, navíc dnes byl mimořádně silný provoz," řekl Adamec.

Jinak řidičům nezbývá nic jiného, než se obrnit trpělivostí. Polská je velmi frekventovaná silnice, hlavní průtah městem. Rekonstrukce je nutná. Bohužel, jakékoliv opravy a zúžení asfaltky sebou automaticky přinášejí zpomalení dopravy. "Chápu, že je to nepříjemné. Prosím, ať lidé vydrží, zatnou zuby. Pár dnů to bude trvat, ale pak to bude zase dobré," zdůraznil starosta Ivan Adamec.

Pro aktuální situaci připomněl možnost, jak zmenšit kolony, zástupce velitele městské policie Roman Kyncl. "Auta jedoucí od Poříčí směrem do Horního Starého Města můžou jet dočasně otevřenou ulicí Údolíčko přes Nové Dvory, nebo přes Českou čtvrť," upozornil.

Silničáři se pustili do práce v úseku od kruhového objezdu u Lidlu po křižovatku ulic Polská a Náchodská ve čtvrtek 6. srpna. Oprava asfaltky mezi dvěma křižovatkami potrvá do 20. září. Omezení v místě ale potrvají až do 27. listopadu. Cestáři totiž chtějí opravit také úsek od křižovatky ulic Polská a Náchodská po křižovatku ulic Náchodská a Šikmá (u Ekvity).

Práce budou rozdělené do tří etap, vždy po zhruba dvousetmetrových úsecích. "Doprava bude co nejdéle vedena v obou směrech za snížené rychlosti, v některých fázích bude jednosměrná směrem do Poříčí, směrem z Poříčí do centra se bude jezdit po objízdné trase ulicemi Voletinská a Polská," upozornila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Facebook