Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Food piknik nabídne hamburgery, speciální langoše i brouky

6. 8. 2020

page.Name
Gastronomický zážitek vás čeká, pokud v sobotu od 10 do 19 hodin dorazíte na nábřeží Václava Havla. Na travnatém prostranství podél řeky od obchodní akademie ke kinu se uskuteční první trutnovský street food piknik. Na místě bude připraveno pětadvacet stánků či food trucků s jídlem, dalším zajímavým občerstvením a doplňkovým prodejem. Vstupné na akci je zdarma.

„Dvanáct stánků bude zaměřeno vyloženě jen na jídlo s tím, že jsme se to snažili vymyslet tak, aby nabídka byla zajímavá ve všech směrech,“ hlásí pořadatel H fest - food pikniku Michal Novák z královéhradeckého Bar and cocktail cateringu.

Těšit se můžete například na vyhlášené burgery od Medy Chefa, kterého najdete nejen v Gastromapě Lukáše Hejlíka, ale také se občas objeví v televizi Nova. „Je to taková naše největší pecka, vždy festival stavíme na něm,“ láká organizátor na jídlo pardubického profesionála Pavla Meduny. Stánky se šťavnatými hamburgery však budou v Trutnově hned tři.

Exkluzivní pochoutkou H festu bude tradiční havajský poke bowl! Miska plná rýže, lososa, sójové a teriyaki omáčky, avokáda a další chutné zeleniny. To chef Nabu vás pro změnu pohostí tuniskou kuchyní, chlapci z Langhosh Gangu zase dělají neskutečné langoše. Ale zapomeňte na klasiku! Tady dostanete trhané maso a čedar. Food truck Mácova kára přiveze americko-latinskou kuchyni a BBQ and Smoke grill.

Ochutnat budete moci i zvěřinové speciality, belgické hranolky, rolovanou zmrzlinu anebo si snad necháte misku naplnit brouky z hmyzí kuchyně? Žízeň v očekávaném sobotním pařáku bude možné zchladit zlatavým mokem z pivovarů Trautenberk a Beránek. U farmářky z Krkonoš si vychutnáte domácí limonádu. Alkoholické i nealkoholické koktejly připraví organizátoři z Bar and cocktail cateringu a nebude chybět ani portugalské víno z místní vinotéky CerFis wines. A bude toho víc.

Pořadatelé připravují i bohatý doprovodný program v podobě řízených degustací moravského vína, degustací prémiových rumů a různých tematických soutěží. „Degustace budou probíhat ve speciálním stanu, kde si lidé půlhodiny předtím koupí vstupenky,“ upřesňuje Michal Novák. A soutěže? Pánové se poměří v rychlosti pití piva, děti budou srkat džus brčkem a dámy si zavážou oči a dají si poslepu poznávačku vín.

Celým sobotním dnem bude provázet zkušený moderátor a DJ Ladislav Vaško. Odpoledne se o muziku postarají saxofonista Jan Vostrovsky a hudební uskupení NaŽďár.

„Celý program jsme se snažili zvolit tak, aby to nebylo čistě jen o stánkovém prodeji, lidé se najedli a odešli domů. Chceme, aby se zabavili a vydrželi,“ říká Michal Novák. Podobný koncept food festivalu uspořádal se svým týmem už letos v červnu v Poděbradech. Na říjen a listopad potom plánují trošku něco jiného v Hradci Králové. V zimě se s gurmánskými zážitky můžete setkat na G plesech. V únoru se tento ples poprvé konal i v Trutnově.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Bar and cocktail catering