Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Hradecký kraj začal stavět poradenské centrum v Trutnově

26. 8. 2020

Hradecký kraj začal stavět poradenské centrum v Trutnově 0 snímků
Královéhradecký kraj dnes v Trutnově zahájil stavbu poradenského a vzdělávacího centra. Klientům bude služby poskytovat ve zrekonstruovaném objektu bývalého internátu České lesnické akademie. Stavba centra vyjde na 67 milionů korun a stavbaři z Průmstavu Náchod by ji měli mít hotovou za rok a půl.

"Centrum bude na jednom místě nabízet služby dětem, žákům a studentům škol se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich zákonným zástupcům, ale i pedagogům pro co nejlepší začlenění žáků se speciálními potřebami ve vzdělávání," uvedla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši).

Stavba zahrnuje kompletní rekonstrukci všech podlaží, výměnu střešní krytiny a zateplení. Většinu nákladů stavby pokryje dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

V přestavěném objektu budou sídlit tři organizace, a to pedagogicko-psychologická poradna, speciální poradenské pedagogické centrum a školské zařízení dalšího vzdělávání pedagogů. Dosud jsou tyto organizace v Trutnově na různých místech v nevyhovujících prostorách.

Poradenská centra má kraj i v ostatních okresních městech - v Hradci Králové, Náchodě a Rychnově nad Kněžnou.

ČTK
Foto: Královéhradecký kraj