Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Motoristé, pozor! Silničáři se pustili do oprav Polské

6. 8. 2020

Motoristé, pozor! Silničáři se pustili do oprav Polské 0 snímků
Mimořádnou porcí trpělivosti se musí vybavit řidiči při jízdě Trutnovem. Silničáři se dnes totiž pustili do oprav Polské ulice, hlavního průtahu městem. Před pár dny navíc začalo na Úpském nábřeží (u obchodky) budování odbočovacího pruhu. V obou místech řídí stavební dělníci dopravu kyvadlově, takže se tvoří kolony.

Na opravu Polské upozornila trutnovská radnice dnes dopoledne. "Informujeme veřejnost, že ve čtvrtek 6. srpna zahájí Ředitelství silnic a dálnic ČR opravu komunikace v ul. Polská a Náchodská. Práce jsou rozděleny do dvou úseků. Hotovo by mělo být do konce letošního listopadu," oznámila mluvčí Michaela Dědková.

Silničáři se pustili do práce v úseku od kruhového objezdu u Lidlu po křižovatku ulic Polská a Náchodská. Chvílemi místem projížděla doprava v obou směrech, pokud ale rypadla nakládala starý asfalt z krajnic na nákladní auto, řídili stavbaři dopravu kyvadlově. V tu chvíli se na místě začaly tvořit kolony.

Oprava asfaltky mezi dvěma křižovatkami potrvá do 20. září. Autobusová zastávka „Trutnov, čerpací stanice“ ve směru jízdy od Poříčí bude dočasně posunuta blíže k centru města. "Osobní auta jedoucí ve směru od Poříčí na Horní Staré Město mohou po dobu opravy 1. úseku využít dočasně otevřenou komunikaci v ulici Údolíčko," upozornila Dědková.

Omezení v místě ale potrvají až do 27. listopadu. Cestáři totiž chtějí opravit také úsek od křižovatky ulic Polská a Náchodská po křižovatku ulic Náchodská a Šikmá (u Ekvity). Práce budou rozdělené do tří etap, vždy po zhruba dvousetmetrových úsecích. "Doprava bude co nejdéle vedena v obou směrech za snížené rychlosti, v některých fázích bude jednosměrná směrem do Poříčí, směrem z Poříčí do centra se bude jezdit po objízdné trase ulicemi Voletinská a Polská," upozornila mluvčí radnice.

Při zjednosměrnění provozu bude autobusová zastávka "Trutnov, Poříčí, Ekvita" ve směru do centra města přesunuta do ulice Polská na zastávku "Trutnov, hospodářské družstvo".

"Všechny občany prosíme o ohleduplnost, trpělivost a sledování a dodržování dopravního značení, které se s postupujícími fázemi oprav může měnit. Doporučujeme také sledovat informace v autobusech MHD a na webu města," dodala mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Předevčírem se silničáři pustili na Úpském nábřeží do stavby odbočovacího pruhu k Radiu a bezpečnostního ostrůvku na přechodu pro chodce. Jeden ze dvou přechodů posunou blíž k vlakovému nádraží, a nový postavím před řeznictvím Šrol. Doprava je na místě řízena kyvadlově. Dočasně dojde k omezením, například na křižovatce budou auta smět odbočit pouze na Českou čtvrť, výjezd bude možný jen kruhovým objezdem u kina nebo u Lidlu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz