Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Šíření covidu v nemocnici Trutnov se neprokázalo

3. 8. 2020

page.Name
Šíření koronaviru v krajské nemocnici v Trutnově testy neprokázaly. Nákaza se potvrdila u dvou zdravotníků a dvou pacientů. Další odběry v nemocnici začnou v úterý, řekl dnes ČTK náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09). První testy více než 90 zaměstnanců nemocnice a čtyřicítky hospitalizovaných byly negativní.

Podle Cabicara není provoz Oblastní nemocnice Trutnov ohrožen. "Trutnovská nemocnice potvrdila celkem čtyři pozitivní testy na koronavirus. Jedná se o dva zaměstnance a dva pacienty. V dalších odběrech bude pokračovat nemocnice v úterý," řekl ČTK.

V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdil výskyt onemocnění covid-19 v několika firmách a institucích. Šlo ale o jednotlivce, dosud nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy.

Přestože v Královéhradeckém kraji v posledních dnech počty potvrzených nákaz koronavirem rostou, region nadále patří v ČR k těm méně zasaženým. V Královéhradeckém kraji bylo dosud za celou dobu pandemie zjištěno 56,92 případu nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Podle údajů zveřejněných dnes odpoledne Krajskou hygienickou stanicí v Hradci Králové stoupl počet potvrzených nákaz covidem-19 oproti sobotě o dva na 296 a vyléčených lidí z nákazy přibylo také o dva na 233. Aktuálně nemocných je k dnešku v hradeckém kraji 59, stejně jako v sobotu. Nejvíce jich je v okresech Hradec Králové, 28, Rychnov nad Kněžnou, 12, a pak na Náchodsku, kde je 11 nemocných. Okres Jičín má šest aktivních případů a okres Trutnov dva, vyplynulo z odpoledního hlášení krajských hygieniků. V hradeckém kraji dosud zemřeli v souvislosti s koronavirem čtyři lidé, tento údaj se nemění již řadu týdnů.

Ministerstvo zdravotnictví dnes poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemiologické situace. Všech pět okresů Královéhradeckého kraje je v bílé kategorii, tedy bez rizika. Semafor určující míru rizika bude ministerstvo aktualizovat v týdenních intervalech. Riziko nákazy je rozlišeno do čtyř barevných stupňů - bílé, zelené, žluté a červené.

ČTK