Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Testování v trutnovské nemocnici šíření nákazy opět neprokázalo

4. 8. 2020

page.Name
Šíření koronaviru v krajské nemocnici v Trutnově dnes provedené testy neprokázaly. Jde o druhou vlnu testování na covid-19. ČTK to dnes odpoledne řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09). Před několika dny se nákaza potvrdila u dvou zaměstnanců a dvou pacientů trutnovské nemocnice.

Druhá vlna testování na koronavirus v trutnovské nemocnici začala ráno a bylo otestováno 22 zaměstnanců a jeden pacient. "Další opětovné testy proběhnou ve středu, výsledky očekáváme nejpozději ve čtvrtek dopoledne," řekl dopoledne ČTK Cabicar.

V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdil výskyt covidu-19 v několika firmách a institucích, včetně krajského úřadu a krajského Domova důchodců v Černožicích na Královéhradecku. Šlo o jednotlivce, dosud nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy.

V Domově důchodců opakované testy neprokázaly nákazu u žádného ze stovky klientů, pouze u čtyř zaměstnanců, kteří se nakazili od pracovnice, když se vrátila z dovolené. Na krajském úřadě se dosud prokázal koronavirus u jednoho zaměstnance, dalších 15 je v karanténě.

"Opětovné testování zaměstnanců krajského úřadu na koronavirus proběhne koncem týdne. V žádném jiném krajském zařízení se koronavirus k dnešnímu dni neobjevil, tedy až na černožický domov důchodců, na který jsme upozorňovali minulý týden," uvedla dnes dopoledne pro ČTK mluvčí hradeckého kraje Sylvie Adamcová.

V Královéhradeckém kraji provádí odběry vzorků na covid-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové, odběrová místa jsou také v krajských nemocnicích v Jičíně, Trutnově a Náchodě.

Zástupci FN Hradec Králové dnes ČTK sdělili, že nemocnice rozšířila provozní dobu svého odběrového centra od 7:30 do 15:30, dosud byla od 8:00 do 11:00. Centrum FN je v zadní části areálu nemocnice u centrální spisovny, budovy č. 64. Příjezd je Třebešskou ulicí, pro pěší je příchod vyznačen od hlavní vrátnice. Odběrové centrum kromě nařízených vyšetření umožňuje z oprávněných důvodů vyšetření samoplátců. Také v krajských nemocnicích se lze nechat testovat na koronavirus bez doporučení hygieniků či lékařů.

Královéhradecký kraj patří v ČR k méně zasaženým regionům. Za dobu pandemie bylo v kraji zjištěno 58,73 případu nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Lépe na tom je už jen Jihočeský kraj, kdy bylo k dnešku 56 případů nákazy na 100.000 obyvatel.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek