Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Testy odhalily covid-19 v trutnovské nemocnici

1. 8. 2020

page.Name
Dva zdravotníci Oblastní nemocnice v Trutnově měli pozitivní testy na covid-19, když se nakazili od jednoho z pacientů. Hygienici nyní v této souvislosti provedli testování 92 zaměstnanců a 40 hospitalizovaných pacientů.

Podle našich informací po testování přibyl v noci z pátku na sobotu ještě jeden pozitivní pacient. Ten byl ve styku s nemocným, který původně koronavirem nakazil oba zdravotníky. „Hygienici trasovali všechny, které bylo potřeba otestovat. V nemocnici používají ochranné pomůcky,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán Krkonošskému deníku, který jako první přinesl tuto informaci.

„Budeme muset nyní otestovat pacienty, kteří prošli chirurgickou ambulancí. Momentálně se vytvářejí seznamy a postupně budeme lidi kontaktovat,“ uvedl pro Trutnovinky Ivan Kučera, ředitel Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Zmíněné testy by měly být provedeny pravděpodobně po víkendu.

„Pokud by bylo na covid-19 pozitivních více lidí, kraj zvažuje zavést plošné nošení roušek ve svých nemocnicích,“ dodal hejtman. Již od čtvrtka až do odvolání platí v trutnovské nemocnici na všech odděleních úplný zákaz návštěv.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml