Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

VIDEO: Vodní apokalypsa na Bojišti a Dolcích, hasiči evakuovali dětský tábor

14. 8. 2020

VIDEO: Vodní apokalypsa na Bojišti a Dolcích, hasiči evakuovali dětský tábor 0 snímků
Páteční odpolední bouřka a přívalové deště napáchaly v Trutnově velké škody. Nejvíc byly zasažené Bojiště, Dolníky a Dolce, kde se vylil z břehů místní potok. Voda vyplavila několik domů a zahrad včetně dětského tábora MASH, který museli evakuovat hasiči.

K záchraně použili hasiči evakuační tatru, kterou pak asi 60 dětí převezli na Družbu u ZŠ Komenského. Provozovatelé tábora tam dětem ve velkém sálu zajistili náhradní ubytování, kde přenocují ve spacácích.

Páteční přívalové srážky byly dokonce tak velké, že způsobily, že voda přetekla přes hráze menších rybníků v Dolcích a natekla do hlavního rybníka. Nad oblastí létal také záchranný vrtulník.

„Původně jsme měli hlášeno, že je někdo uvězněn v chatce a byla varianta, že by se to řešilo formou vrtulníku a spustil se dolů letecký záchranářský tým. Když jsme však přijeli na místo, tak jsme dostali informaci, že lidé už byli zachráněni a vrtulník ve finále nezasahoval,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Martina Götzová s tím, že nikdo nebyl zraněn.

 

Nicméně zahynulo několik ovcí a voda odplavila několik aut. „V kraji máme zatím hlášeno přes 50 událostí, nejvíce výjezdů jsme zaznamenali na Trutnovsku,“ doplnila krátce po 17. hodině.

Podle vyjádření jednoho z místních pamětníků se taková voda Dolnickým potokem naposledy prohnala před 31 lety.Voda silně poničila cestu do Dolců od odbočky na Dolníky. "Směrem k rekreačnímu areálu je v souvislosti s prudkými dešti podemletá, a z toho důvodu kompletně uzavřena. Byla uzavřena cesta mezi Starým a Novým Rokytníkem," upozornila na facebooku městská policie.

Zároveň nabízí občanům, kteří mají zaplavené domy, pomoc - zapůjčení vysoušeče. "V případě potřeby se můžete obrátit na telefonním čísle 737 529 753," uvedli strážníci.

 

Meteorologové pro většinu České republiky vydali na páteční odpoledne a večer výstrahu před vysokým nebezpečí bouřek. Ojediněle při nich může napršet až 60 milimetrů a doprovodit je může krupobití.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto, video: Facebook