Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další změny, na České čtvrti přibyly tři jednosměrky

14. 2. 2020

page.Name
Motoristé si musí zvykat na další novinky v trutnovské dopravě. Konkrétně v městské části České čtvrť aktuálně přibyly tři nové jednosměrky.

Radnice provede změny právě o víkendu (15. až 16. února). Jedna jednosměrka vznikla přímo u trutnovského gymnázia na Jiráskově náměstí: Od křižovatky s ulicí Šárka po Procházkovu ulici.

Další jednosměrka vznikla v ulici Šárka, a to v úseku od křižovatky s ulicí V. Nováka po Jiráskovo náměstí. A třetí novinkou je zjednosměrnění části náměstí Hraničářů, a to ve směru od Janáčkovy ulice po ulici V. Nováka. „Důvodem těchto změn je zjednodušení a zajištění vyšší bezpečnosti dopravy na České čtvrti,“ vysvětlila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Řidiči by tedy měli jezdit v místě se zvýšenou obezřetností a opatrností, a nespoléhat na jízdu po paměti. „Předem děkujeme všem řidičům za respektování dopravních značek,“ uvedla Dědková.

Při parkování by měli šoféři dodržovat obvyklá pravidla. „Při obousměrném provozu musí zůstat zachován pruh široký šest metrů. Vozidlo smí být zaparkováno minimálně pět metrů od hranice křižovatky,“ dodala mluvčí radnice Michaela Dědková.

Aktuální změny jsou už druhé, které Trutnov na České čtvrti v poslední době provedl. V prosinci došlo například v České ulici ke zobousměrnění úseku od lékárny ke kruhové křižovatce. V ulici Na Záduší došlo k otočení jednosměrného provozu v úseku od křižovatky s ulicí Česká k Libušince. A na Libušince nastalo zjednosměrnění od křižovatky s ulicí Na Záduší po ulici V. Nováka.

Kromě plynulejšího a bezpečnějšího provozu mají změny přinést také možnosti zachovat parkování v uvedených ulicích.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Město Trutnov