Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Jubilejní ples města s Losers Cirque Company i Mirror Family

23. 2. 2020

Jubilejní ples města s Losers Cirque Company i Mirror Family 0 snímků
Ve Společenském centru Uffo se v sobotu uskutečnil jubilejní 10. ročník reprezentačního plesu města Trutnova.

Večerem provázela herečka, hudebnice a komička Iva Pazderková, která se proslavila svými stand-up výstupy jakožto Blbá blondýna. Vtipy ale během plesu nechrlila. Jen na začátku zmínila, že je ráda, že trefila do Trutnova a neskončila v Turnově.

Když si pak na slavnostní zahájení k sobě pozvala trutnovského starostu Ivana Adamce, ten k tomuto fórku taky přispěl svou troškou do mlýna: „Víte, jaký je rozdíl mezi Trutnovem a Turnovem? Trutnov je krásné podhorské městečko, východní brána Krkonoš. A Turnov? To je ta osada na Jizeře,“ uvedl a následně předal květinu moderátorce, která za pár týdnů oslaví čtyřicáté narozeniny.

O předtančení plesu, které mělo název Taneční pozdrav z Trutnova, se nejprve postaraly malé dívky a slečny z oddílu moderní gymnastiky Spartaku, pak sál patřil zástupcům Bene Dance Art Teamu, Rebels Teamu a vše zakončilo stepařské trio Star Westu.

 

Dalším kulturním vystoupením v průběhu večera se blýskla skupina Mirror Family. A to doslova. S tanečníky pokrytými od hlavy po paty stovkami zrcadel jsme se v Trutnově setkali třeba už při rozsvícení vánočního stromu na náměstí.

Po třpytivém zážitku se hostům předvedla ještě jedna parta špičkových umělců, které jsme v našem městě zaregistrovali již několikrát. Naposledy dokonce tento týden ve středu, kdy vystupovali v Uffu se svou nejnovější inscenací Heroes. Novocirkusáci z Losers Cirque Company si pro návštěvníky plesu připravili tanečně-akrobatické vystoupení s názvem Voda.

K tanci a poslechu na plese hrál Moondance Orchestr Martina Kumžáka s Dashou a Pajky Pajk, které půlhodinu po půlnoci vystřídal s videodiskotékou Oldřich Burda. V tu dobu už byli také dávno známi vítězové třiceti cen tomboly, jež se losovala ze vstupenek. Hlavní vítěz si domů odvezl elektro koloběžku.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Video: Dušan Mihalečko