Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Sedmý ples fotbalistů měl pod palcem Leoš Mareš, bavil i zpěvem

3. 2. 2020

Sedmý ples fotbalistů měl pod palcem Leoš Mareš, bavil i zpěvem 137 snímků
„Hlavně si to všechno natočte,“ hecoval Leoš Mareš dychtivé slečny v první řadě pod pódiem v Uffu, kde půl hodiny po sobotní půlnoci rozjel svojí DJ show. Ano, tohle byl zlatý hřeb letošního sedmého reprezentačního plesu MFK Trutnov, kvůli kterému se po vstupenkách jen zaprášilo. Mimochodem, ty nebyly zrovna nejlevnější, což zmínil během večera i sám třiačtyřicetiletý fenomén českého zábavního byznysu. Ke stolu za sedm stovek a na stání za šest set. Kdo však dorazil, tak určitě nelitoval.

Nejznámější český moderátor, bavič, zpěvák či porotce se na ples do Trutnova vrátil po dvou letech. V roce 2018 tady uváděl městský ples. Tehdy však přijel po nemoci, a tak ti, kteří mohli v sobotu srovnávat jeho výkony, konstatovali, že letošní Mareš byl lepší a zanechal v Uffu výraznější stopu. Velkou roli v tom ale právě sehrál fakt, že manažer místního divizního klubu Jiří Ticháček se s „Pánem kožichů“ dohodl, že nebude jen provázet plesem, ale oživí ho i svou hudební produkcí.

A zrovna v ten moment, co Leoš Mareš postával za mixážním pultem, tak se mu donesla zpráva, že Jiří Ticháček má již přes hodinu narozeniny. Hlavního pořadatele si tak přizval k sobě, aby mu rozezpíval celé Uffo ke sborové gratulačce. Trutnovský oslavenec následně do mikrofonu slíbil, že ples fotbalistů bude i za rok.

Ten letošní se povedl, a to nejen díky obletované celebritě. „Kdo se mnou dnes nebude mít fotku, nesmí odejít domů,“ zahlásil Leoš Mareš. A těch fotek se během večera udělalo fakt dost.

Skvělou volbou na ples se ukázala i kapela Timbre Music. Hudební formace, která již dlouhá léta patří k nejvyhledávanějším kapelám pro prestižní akce v ČR i v zahraničí. Zaposlouchat se jste v sobotu ale také mohli do unikátního souboru čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet, což bylo jedno z vložených kulturních vystoupení. Pro zajímavost: v Česku podobné hudební těleso není a ve světe jich je pouze několik.

O taneční náplň se postarali zástupci místního Bene Dance Art Teamu, konkrétně mladý pár třídy B Szymon Žalko a Martina Nela Němcová, kteří předvedli ukázky jak standardních tanců, tak latinsko-amerických.

Jelikož se jednalo o ples fotbalistů, nesměla chybět ani zábava zaměřená tímto směrem. Co všechno je možné na nohách provádět s malým plněným míčkem, mobilním telefonem nebo třeba klíči, to předvedli několikanásobní mistři světa ve footbagu Tomáš Tuček a Patrik Černý.

A nechyběla ani tombola, hlavních cen bylo pět. Nejprve se losoval fotbalový míč, pak zapůjčení auta na víkend. Jako třetí přišla na řadu televize, když z poháru tahal lístek sporťák z ČT Vojtěch Bernatský, který v minulosti trutnovský ples již několikrát moderoval. Majitele fotbalového dresu pražské Slavie pro změnu vylosoval bývalý reprezentant Luboš Kubík. A o šťastlivci, jenž vyhrál hlavní cenu, rozhodl trutnovský paralympionik a úřadující mistr světa ve vrhu koulí z Dubaje Aleš Kisý, který je také čerstvě držitelem naší redakční ceny Král roku 2019. Co byla v tombole výhra číslo 1? Zájezd do Chorvatska!

No, a potom už nastal ten okamžik, na který se většina z přítomných těšila: na pódiu začal úřadovat DJ Leoš Mareš.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jiří Petr, Miloš Šálek
video: Dušan Mihalečko