Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Svítání nad savanou. Spisovatelka Hindráková vydává další román

16. 2. 2020

page.Name
Zakázaná láska a prostředí společenského tance jsou ústředními motivy nové knihy Svítání nad savanou, a to s podtitulem Než se rozední, zbývá jim poslední tanec. Je to v pořadí už osmý román trutnovské spisovatelky Hany Hindrákové.

V příběhu plném napětí, dobrodružství, lásky a romantiky představuje Hindráková čtenářům prostředí českého společenského tance. Popisuje prostředí důvěrně známé, standardní tance totiž patří mezi její velké záliby. Nezapomněla však ani na čtenáře a čtenářky milující Afriku.

„Trvalo mi čtyři roky, než jsem přišla na nápad, jak zkombinovat Keňu a naprosto odlišné prostředí českého společenského tance. Nechtěla jsem totiž zklamat čtenářky a čtenáře, kteří Afriku v mých knihách očekávají a těší se na ni,“ tvrdí spisovatelka. A ani ona si nedovede představit, že by africké prostředí v její knize chybělo.

Křest knihy proběhne v rámci akce Večer v rytmu Afriky a společenského tance v úterý 24. března od 17:30 v Prague Dance Center Taneční školy Hes. „Akce, kterou bude moderovat Tereza Kostková, se zúčastní Zlata Adamovská, Tatiana Dyková, Jan Přeučil, Dalibor Janda, Veronika Lálová a další známé osobnosti. S taneční show Zakázaná láska vystoupí šestinásobný vicemistr světa a hvězda Stardance Michal Mládek s partnerkou,“ upozornila Hindráková.

Při večeru nebudou chybět ani ukázky společenských tanců tanečníků z klubu KAT Zbraslav a bubenické vystoupení africké skupiny Emongo.

(pac, tz-hh)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hany Hindrákové