Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Dvanáct gymnazistů je v karanténě, jeden z nich má pozitivní test na covid

3. 9. 2020

page.Name
Trutnovské gymnázium dnes oznámilo, že jeden z jeho žáků má pozitivní test na covid-19. Dotyčný je v karanténě, stejně jako jeho jedenáct spolužáků, potvrdil ředitel školy Petr Skokan.

Nový školní rok ještě ani pořádně nezačal, a už se objevil první případ nakaženého školáka. "Ve středu odpoledne jsem obdržel informaci, že jeden žák trutnovského gymnázia byl pozitivně testován na covid-19," uvedl ředitel.

Hygienici vytrasovali jedenáct spolužáků, s kterými byl pozitivně testovaný v první školní den v kontaktu. Stejně jako on jsou nyní v karanténě. "O její délce a dalším průběhu se bude rozhodovat na základě výsledků testování, které je všechny v příštích dnech čeká," upřesnil Petr Skokan.

Výuku nečekaná situace ale neomezila. Dál se učí ve všech třídách běžnou (prezenční) formou. Škola věnuje maximální pozornost zajištění hygieny a prostor. "Všechny aktéry vzdělávání ve škole nadále vyzývám k důslednému dodržování hygienických pravidel, rozumného odstupu a odpovědného sledování vlastního zdravotního stavu," sdělil ředitel Petr Skokan.

Případ z trutnovského gymnázia je prvním hlášeným v našem městě. V trutnovském okres je aktuálně podle hygieniků 17 nakažených covidem-19. Od března mělo koronavirus 60 lidí, 42 se už vyléčilo. Jeden člověk kvůli koronaviru zemřel.

Ani v hradeckém kraji se podle odborníků zatím neodehrává žádné drama. V souvislosti s covidem-19 je nyní hlášeno 168 nemocných. Komunitní šíření nebylo prokázáno, nákazy se objevují spíše v menších skupinách.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler