Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Kdo má přednost? Děti se učily, jak se chovat na silnicích

7. 9. 2020

Kdo má přednost? Děti se učily, jak se chovat na silnicích 0 snímků
Pěšky, na kole nebo ve šlapací káře, coby náhražce osobního automobilu, a především za asistence odborníků na dopravu. Tak se děti v neděli učily, jak se správně a bezpečně pohybovat na silnicích. Centrem výuky se stal areál Střediska volného času v Trutnově.

Na nově vybudovaném dopravním hřišti si děti zkoušely situace, do kterých se můžou dostat motoristé, cyklisté i chodci. Například jak správně dát přednost na křižovatce, nebo jak správně vstoupit do přechod pro chodce. Na stanovištích probíhaly ukázky první pomoci, hasiči a městští strážníci předvedli techniku a výzbroj, kterou používají při zásazích. Vše připravené hravou, poutavou nebo soutěživou formou.

"Bezpečnost v dnešním rušném dopravním provozu je velmi důležitá. Než děti pustíme třeba na kolo nebo samotné přecházet přes silnici, měli bychom si býti jisti tím, že mají správné vybavení, znalosti a návyky," připomněl trutnovský starosta Ivan Adamec, který se akce rovněž zúčastnil.

Program trval zhruba pět hodin. "Zájem byl slušný, odhadem se tu protočilo během dne přes dvě stě lidí," potvrdil Ondřej Těžký ze Střediska volného času, které pro akci poskytlo areál. Hlavním organizátorem byla Tým silniční bezpečnosti a Středisko volného času v Trutnově. Součástí programu byla rovněž biketrialová show.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš