Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Trutnov zahájil topnou sezónu před týdnem, Dvůr až dnes

25. 9. 2020

page.Name
S příchodem chladného počasí definitivně začala v našem okrese nová topná sezóna. Obyvatelé Trutnova si mohou pootočit kolečkem radiátoru už od minulé středy (16. září). Teplárna ve Dvoře Králové nad Labem zahájila dodávky dnes, potvrdila mluvčí energetické společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Topnou sezónu teplárny většinou zahajují, když tři dny za sebou průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia. Letos začaly v porovnání s loňskem později. "Na Trutnovsku jsme začali ve středu 16. září, což je o týden později než v předchozím roce, kdy se začalo topit již 9. září. Dnes začala topná sezóna i v Teplárně ve Dvoře Králové, o 13 dní později než loni," sdělila Beránková

Letní odstávku využily teplárny ke kontrolám parovodů, horkovodů, výměníků a dalších zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit. "Zkontrolovali jsme veškeré tepelné napaječe, proběhly klasické revize a údržbové práce a vyměnili jsme dosluhující armatury. Na horkovodech Trutnov a Úpice proběhla výměna dosluhujících prahových armatur. Byly zrealizovány potřebné opravy ve výměníkových stanicích a na sekundárních rozvodech," upřesnil Beránková.

Poříčí zásobuje teplem nejen Trutnov, ale rovněž Úpici, Radvanice, Mladé Buky, Kalnou Vodu, Svobodu nad Úpou, Lhotu, Bohuslavice nad Úpou, Suchovršice, Janské Lázně a Horní Maršov. Celkem ČEZ v trutnovském okrese zásobuje teplem jedná o 15 600 domácností.

(pac, tz-šbe)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ČEZ