Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Březnové Trutnovinky o lásce na celý život aneb Platinová svatba Šafaříkových

2. 3. 2021

page.Name
Výročí platinové svatby manželů Šafaříkových hlásí do světa titulní strana nového magazínu Trutnovinky. Březnové vydání jsme věnovali párům, co jsou spolu setsakramentsky dlouho. Rekordmani Miroslav a Olga Šafaříkovi si užívají společný život již 70 let a v exkluzivním rozhovoru pro Trutnovinky vzpomínají nejen na to, jak se poznali v roce 1944.

Ve šťastném a spokojeném manželství jsou desítky let aké další dva manželské páry, které v dnešní těžké covidové době svolili k rozhovorům. Diamantovou svatbu (60 let) v loňském roce oslavili jak Zdeněk a Iva Machovi, tak Ladislav a Miroslava Krčmářovi.

A jak si na svoji svatbu (ne)vzpomíná redaktor Trutnovinek Pavel Cajthaml, to si můžete přečíst na následujících řádcích, které vytvořil jako text editorialu pro třetí vydání Trutnovinek letošního roku.

Na svatbu se (ne)zapomíná

Na svoji svatbu si pamatuju dodnes. Není to přece tak dávno, co jsem se ženil. Bylo to čtrnáctého… nebo šestnáctého? O půl jedenáctý… nebo dvanáctý?

Sakra! Bylo hezky! Fotili jsme se v trutnovském parku. To vím jistě. Hostinu jsme měli… Na jméno toho penzionu si teď nevzpomenu. K obědu byla knedlíčková polévka a… určitě byl na stole dort! Možná dva… Dostali jsme svatební dary. Například pánvičku… Určitě toho bylo víc, ještě si vzpomenu! S pitím to moc slavné nebylo. Teda, aspoň si to myslím. Nejsem žádný pijan. Ale doutníček byl, to jo!

Ha, už jsem si vzpomněl! Svatbu jsme měli šestnáctého. Mám na to pomůcku: Jsou v tom datu totiž dvě šestky: 16. 6. A navíc to není ještě tak dávno, abych úplně zapomněl. Bez tří měsíců jen dvacet let.

Co si ale budu pamatovat šedesát nebo sedmdesát let po svatbě?

Pavel Cajthaml


Vedle manželských výročí přinášíme v magazínu interview s jedním z nejúspěšnějších rapperů dnešní doby Petrem Adámkem alias Steinem 27, který začátkem měsíe bude v Uffu natáčet už svůj druhý videoklip. Dále si přečtete i několik novinek z naší redakce. Díky aplikaci Já, reportér s námi můžete začít tvořit zpravodajství.

V 240. dílu seriálu Proměny Trutnova je pozornost upřena na stodolu z první poloviny 80. let 19. století, která stávala na rohu dnešních ulic Horské a Nádražní. Na fotostraně zimních Krkonoš se zase pokocháte snímky fotografa Miloše Šálka. A víte, že v Trutnově máme nového opraváře, který opraví i neopravitelné?

 

Díky za přízeň a přejeme hezké čtení!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz