Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Dubnové Trutnovinky jsou plné herců, ale netočí se jen kolem filmu

31. 3. 2021

page.Name
Vycházejí dubnové Trutnovinky! Ve čtvrtek 1. dubna rozvezeme z tiskárny po městě nejnovější vydání magazínu, který tentokrát nahlíží pod pokličku filmařům a hercům. V Krkonoších se totiž natáčí lyžařské drama Poslední závod, inspirované příběhem Hanče a Vrbaty, což jsme nemohli nechat bez povšimnutí.

Před třinácti lety zavítaly Trutnovinky na podobné natáčení poprvé. Kolega Pavel Cajthaml a fotograf Miloš Šálek přihlíželi pokračování legendární komedie s Cabadajem, Máchou a Převrátilem. Sněženky a machři po 25 letech vznikali na chatě Severka v Peci pod Sněžkou.

Letos v zimě se pohybují v nejvyšších českých horách tvůrci Posledního závodu, což nás přivedlo na myšlenku, že bychom si návštěvu mezi filmaři mohli zopakovat. S producentkou jsme domlouvali termín reportáže z Labské boudy, kde byli všichni – štáb a herci – pohromadě tři týdny. A ač to zprvu vypadalo jako hotová věc, nakonec ze všeho sešlo. Kvůli covidu byl přístup omezen.

Filmového magazínu jsme se ale nechtěli vzdát, tak jsme ho vytvořili na dálku. S režisérem Tomášem Hodanem a herci Markem Adamczykem a Vladimírem Pokorným přes telefon. Kryštof Hádek, kterého si můžete prohlédnout na titulní straně časopisu, a kameraman Jan Baset Střítežský odpovídali e-mailem.

 

Herecké téma doplňujeme dvěma velkými rozhovory – s trutnovskou rodačkou Anitou Krausovou a Denisem Šafaříkem, jenž se narodil ve Vrchlabí, ale vyrůstal v Hostinném. Oba jsou absolventi trutnovského gymnázia. Do 180. čísla magazínu od založení našeho média na podzim roku 2005 jsme aktuálně zařadili i dlouho očekávanou rekonstrukci kina Vesmír, kterou přiblíží architekti Michal a Martina Rosovi.

Přečíst si můžete také zamyšlení ředitele Uffa Libora Kasíka, dále článek o práci stavbyvedoucího a nechybí samozřejmě ani historické příspěvky, které vznikají ve spolupráci s Muzeem Podkrkonoší.

Díky za přízeň a přejeme hezké čtení!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz