Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dubnové Trutnovinky jsou plné herců, ale netočí se jen kolem filmu

31. 3. 2021

page.Name
Vycházejí dubnové Trutnovinky! Ve čtvrtek 1. dubna rozvezeme z tiskárny po městě nejnovější vydání magazínu, který tentokrát nahlíží pod pokličku filmařům a hercům. V Krkonoších se totiž natáčí lyžařské drama Poslední závod, inspirované příběhem Hanče a Vrbaty, což jsme nemohli nechat bez povšimnutí.

Před třinácti lety zavítaly Trutnovinky na podobné natáčení poprvé. Kolega Pavel Cajthaml a fotograf Miloš Šálek přihlíželi pokračování legendární komedie s Cabadajem, Máchou a Převrátilem. Sněženky a machři po 25 letech vznikali na chatě Severka v Peci pod Sněžkou.

Letos v zimě se pohybují v nejvyšších českých horách tvůrci Posledního závodu, což nás přivedlo na myšlenku, že bychom si návštěvu mezi filmaři mohli zopakovat. S producentkou jsme domlouvali termín reportáže z Labské boudy, kde byli všichni – štáb a herci – pohromadě tři týdny. A ač to zprvu vypadalo jako hotová věc, nakonec ze všeho sešlo. Kvůli covidu byl přístup omezen.

Filmového magazínu jsme se ale nechtěli vzdát, tak jsme ho vytvořili na dálku. S režisérem Tomášem Hodanem a herci Markem Adamczykem a Vladimírem Pokorným přes telefon. Kryštof Hádek, kterého si můžete prohlédnout na titulní straně časopisu, a kameraman Jan Baset Střítežský odpovídali e-mailem.

 

Herecké téma doplňujeme dvěma velkými rozhovory – s trutnovskou rodačkou Anitou Krausovou a Denisem Šafaříkem, jenž se narodil ve Vrchlabí, ale vyrůstal v Hostinném. Oba jsou absolventi trutnovského gymnázia. Do 180. čísla magazínu od založení našeho média na podzim roku 2005 jsme aktuálně zařadili i dlouho očekávanou rekonstrukci kina Vesmír, kterou přiblíží architekti Michal a Martina Rosovi.

Přečíst si můžete také zamyšlení ředitele Uffa Libora Kasíka, dále článek o práci stavbyvedoucího a nechybí samozřejmě ani historické příspěvky, které vznikají ve spolupráci s Muzeem Podkrkonoší.

Díky za přízeň a přejeme hezké čtení!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz