Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

KAJmani obsadili na online Robotiádě čtvrté místo

4. 3. 2021

page.Name
Již potřetí se roboťáci ze ZŠ R. Frimla účastnili mezinárodní soutěže Robotiáda. Ta se koná v Brně a v posledních letech hlásila přes 600 dětí se zájmem o LEGO robotiku. Letošní devátý ročník poznamenala vynucená změna a soutěž musela proběhnout online.

Tým KAJmani - Jakub Udatný (na fotce vpravo) a Adam Kábrt - se v předchozích dvou letech účastnil se svými autonomními formulemi disciplíny Sprint, ale letos si vybral disciplínu Freestyle. Úkolem je postavit a naprogramovat libovolného robota a toho potom na soutěži prezentovat.

Letošní přehlídka žákovských výtvorů probíhala prostřednictvím videa. Účastníci soutěže a členové poroty pak mohli dávat hlasy jednotlivým týmům a tím určit celkové pořadí.

Základní fakta z 9. Robotiády:

  • 81 týmů
  • 6 zemí (ČR, SR, Německo, Polsko, Slovensko a Ukrajina)
  • 150 účastníků
  • celkem se představilo 105 robotů
  • výsledky najdete ZDE

Trutnovští chlapci navázali na pěkný loňský úspěch Aleše (tým G-Skill), který postavil autonomně parkující auto a získal páté místo. KAJmani se svými auty brali ještě o stupeň lepší příčku.

Na soutěžní video se můžete podívat na YouTube kanálu soutěže. Na webu Robotiády najdete odkazy na všechny výsledky a videa z letošního ročníku.

„Rád bych poděkoval touto cestou Martinu Udatnému za jeho pomoc při vedení našeho robotického kroužku v minulých letech a zároveň za metodickou pomoc při přípravě týmu na letošní ročník soutěže,“ uvedl Martin Mičola, učitel a vedoucí robotického kroužku ZŠ R. Frimla, kde se na robotiku zaměřují již několik let.

(red, tz-mmi)
redakce@trutnovinky.cz