Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

KAJmani obsadili na online Robotiádě čtvrté místo

4. 3. 2021

page.Name
Již potřetí se roboťáci ze ZŠ R. Frimla účastnili mezinárodní soutěže Robotiáda. Ta se koná v Brně a v posledních letech hlásila přes 600 dětí se zájmem o LEGO robotiku. Letošní devátý ročník poznamenala vynucená změna a soutěž musela proběhnout online.

Tým KAJmani - Jakub Udatný (na fotce vpravo) a Adam Kábrt - se v předchozích dvou letech účastnil se svými autonomními formulemi disciplíny Sprint, ale letos si vybral disciplínu Freestyle. Úkolem je postavit a naprogramovat libovolného robota a toho potom na soutěži prezentovat.

Letošní přehlídka žákovských výtvorů probíhala prostřednictvím videa. Účastníci soutěže a členové poroty pak mohli dávat hlasy jednotlivým týmům a tím určit celkové pořadí.

Základní fakta z 9. Robotiády:

  • 81 týmů
  • 6 zemí (ČR, SR, Německo, Polsko, Slovensko a Ukrajina)
  • 150 účastníků
  • celkem se představilo 105 robotů
  • výsledky najdete ZDE

Trutnovští chlapci navázali na pěkný loňský úspěch Aleše (tým G-Skill), který postavil autonomně parkující auto a získal páté místo. KAJmani se svými auty brali ještě o stupeň lepší příčku.

Na soutěžní video se můžete podívat na YouTube kanálu soutěže. Na webu Robotiády najdete odkazy na všechny výsledky a videa z letošního ročníku.

„Rád bych poděkoval touto cestou Martinu Udatnému za jeho pomoc při vedení našeho robotického kroužku v minulých letech a zároveň za metodickou pomoc při přípravě týmu na letošní ročník soutěže,“ uvedl Martin Mičola, učitel a vedoucí robotického kroužku ZŠ R. Frimla, kde se na robotiku zaměřují již několik let.

(red, tz-mmi)
redakce@trutnovinky.cz