Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

O rychlé testování je zájem, v Uffu bude pokračovat i v dalších týdnech

26. 3. 2021

page.Name
Nejméně do poloviny dubna bude v Uffu pokračovat bezplatné antigenní testování na onemocnění covid-19. Je o něj totiž stále značný zájem. Veřejnost může na odběry i nadále chodit v úterý a ve čtvrtek, oznámil trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

„Pořád je zájem a pořád je testování nejlepší způsob, jak minimalizovat přenos, pokud nejste očkovaný,“ vysvětlil Eichler, proč se bude v Uffu testovat i další měsíc.

Dobrovolné testování veřejnosti dosud probíhalo na Náměstí Republiky dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek od 9 do 16 hodin. A ve stejných dnech a časech bude pokračovat i nadále, ale s malou změnou. "Ve čtvrtek bude pro veřejnost pouze čas od 9 do 11 hodin. Od 11 do 16 hodin jsou objednané firmy," upřesnila Dita Kujovská z Oblastní charity Trutnov, která testování zajišťuje.

„Situaci na konci příštího týdne vyhodnotíme a případně upravíme otevírací dobu testovacího centra podle aktuálně platných nařízení, zájmu a vytíženosti ostatních testovacích míst,“ upřesnil Eichler.

K bezplatnému testování může přijít kdokoliv bez předchozího objednání. Podmínkou je pouze předložení občanského průkazu a průkazky zdravotní pojišťovny. Výsledek se lidé dozvědí do patnácti minut. V případě pozitivního výsledku bude následně proveden PCR test.

Trutnované mohou také využít odběrové místo v Oblastní nemocnici Trutnov, kde se mohou na rychlotest zarezervovat den i přesný čas.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek