Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Pandemická situace se zlepšuje, Trutnov zpřístupní dětská hřiště

18. 3. 2021

page.Name
Radnice od zítřka otevře některá dětská hřiště. Reaguje tak na mírné zlepšení pandemie covidu-19. Herní prvky ale nechá pravidelně dezinfikovat, občany žádá o dodržování hygienických opatření.

Trutnov uzavřel dětská hřiště v pondělí 1. března. Od pátku 19. března je znovu zpřístupní. „Lidé budou moci využívat dětská hřiště ve městě společně s venkovními cvičebními prvky, které se nacházejí na Paradráze, na Poříčském hřbetu a na okruhu na Housce,“ oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Strážníci během zítřka odstraní zákazové pásky z většiny hřišť. „Zrušením tohoto ochranného opatření reagujeme na zlepšení pandemické situace v našem regionu. Lidé by ale stále měli dodržovat veškerá ochranná opatření jako např. mít správně zakryté dýchací cesty či udržovat dostatečné rozestupy," požádal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Zaměstnanci Technických služeb Trutnov budou herní prvky na hřištích pravidelně dezinfikovat. „Nadále však zůstává uzavřen skatepark a pumptrack a také areál Střediska volného času Trutnov,“ dodala mluvčí Michale Dědková.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek