Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Pepperl+Fuchs podpoří Uffo i v době tíživé ekonomické situace

12. 3. 2021 Komerční sdělení

Pepperl+Fuchs podpoří Uffo i v době tíživé ekonomické situace 0 snímků
Přesně po roce se opět sešli Roman Demuth, ředitel německé firmy Pepperl+Fuchs Manufacturing s.r.o., a Libor Kasík, ředitel Uffa, aby podepsali smlouvu o partnerství a pokračovali tak v dosavadní úspěšné spolupráci.

Firma Pepperl+Fuchs Manufacturing s.r.o., výrobce senzorů pro průmyslovou automatizaci, která působí v Trutnově již více než 10 let a v loňském roce otevřela nový areál v průmyslové zóně Krkonošská, aby tak rozšířila své výrobní prostory a nebránila rychlým vývojovým tendencím a rozšiřování výrobních produktů, se stává partnerem Uffa i přes tíživou ekonomickou situaci, která v Česku panuje díky koronavirové pandemii.

„Jsme rozrůstající firma, která chce v Trutnově působit dlouhodobě a v budoucnu by měla čítat až 400–500 zaměstnanců. Kromě výroby induktivních a optických snímačů v oblasti montáže se budeme rozvíjet v oblasti technologie výroby osazování plošných spojů pro naše evropské výrobní závody. Velice dobře si uvědomujeme velikost pozitivního dopadu právě kultury na život lidí. A v Trutnově je to primárně Uffo, které výrazně obohacuje život místním lidem, ale častokrát nejen jim, a samozřejmě i našim zaměstnancům. Proto jej chceme podpořit i v této náročné době,“ řekl ředitel firmy Roman Demuth.

„Jsem velice rád, že s firmou Pepperl+Fuchs Manufacturing s.r.o. jsme stále naladěni na stejnou vlnu a velmi si vážím jejich podpory a obecně toho, jak věci vnímají. Vzhledem k tomu, že máme jako příspěvková organizace šedesátiprocentní soběstačnost, tedy že příspěvek od města nekryje ani mzdy, natož mandatorní výdaje, je pro nás v době, kdy si nemůžeme v podstatě nic vydělat, takováto podpora obzvlášť důležitá, “ dodává Libor Kasík.

Smlouva byla podepsána v pátek 12. března v Galerii Uffo a její trvání je opět na dobu jednoho roku.