Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Testovací kapacity jsou dostatečné, ujišťuje nemocnice

10. 3. 2021

page.Name
Trutnovská nemocnice navýšila kapacity antigenního testování na onemocnění covid-19. Reaguje tak na všeobecně rostoucí zájem o testování. Novinářům to dnes oznámil ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Na testy v odběrovém místě drive-in (příjezd autem) je nyní možné se objednat i na odpolední časy od 12 do 15 hodin, a o víkendech od 10 do 15.30 hodin.

Pro odběr v plicní ambulanci (pro pěší) je možné se objednat každý všední den v rozpětí od 7.15 do 12 hodin. Pro objednání je nutné vyplnit formulář v rezervačním systému (ZDE).

„Pro zájemce z řad organizací jsme schopni nabídnout testování mobilními týmy při testování více jak dvaceti osob na jednom místě,“ upozornil Procházka.

Zájemci o odběry ve firmách mohou psát na email nemocnice@nemtru.cz. Klíčové je uvést předpokládaný počet testovaných, nabídnout adekvátní prostor pro testování a termíny pro případné odběry. „Testování bude potvrzeno v závislosti na volné kapacitě některého z mobilních týmů,“ dodal ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Bezplatné antigenní testy se provádějí výtěrem z nosohltanu. Proškolení zdravotníci ve speciálních ochranných oblecích odeberou z úst a krku vzorky sliznice. Výsledky rychlých testů jsou známé do dvaceti minut. V případě pozitivního výsledku je u nich ihned proveden PCR test.

Kromě odběrového místa v nemocnici se lidé mohou nechat otestovat také pracovníky Oblastní charity Trutnov v trutnovském Uffu nebo mobilními týmy armády, zdravotnické školy a obchodní akademie, které putují po městě a okolních obcích.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek