Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Kontejnery na okrajích Trutnova trvale nebudou. Kvůli nepořádku a skládkám

6. 6. 2021

page.Name
Nepořádek, který mnohdy přerostl v černé skládky. To je důvod, proč se radnice rozhodla udělat změnu u velkoobjemových kontejnerů. Od července nebudou v okrajových částech Trutnova umístěné trvale, ale pouze každý druhý víkend.

Impulsem byly stížnosti obyvatel integrovaných obcí. Vadil jim nepořádek, který se kolem kontejnerů tvořil. Často přerostl ve smetiště. Město se nyní rozhodlo, že kontejnery už nebudou k dispozici „online“, ale jen dvakrát do měsíce na tři víkendové dny. „Lidé o službu nepřijdou, bude jen omezena. Cílem je, aby do kontejnerů dávali odpad pouze lidé, kteří v těchto obcích bydlí. Tím by kolem kontejnerů neměly vznikat černé skládky,“ říká trutnovský starosta Ivan Adamec.

Změna začne v Bohuslavicích, Lhotě, Libči, Starém Rokytníku, Studenci a Voletinách platit 1. července. Kontejnery budou zdarma k dispozici jednou za dva týdny (vždy sudý týden), od pátečního odpoledne do pondělního rána. Poprvé budou odvezeny v pondělí 5. července a na obvyklých místech se objeví během pátku 16. července. Prostor u kontejnerů budou monitorovat kamery městské policie.

 

Do kontejnerů na velkoobjemový odpad patří například nábytek, koberce, linolea, vany, umyvadla, kuchyňské linky či záchodové mísy. Nepatří do nich naopak stavební suť, pneumatiky, biologicky rozložitelný odpad, směsný komunální odpad, plasty, papír, sklo a odpad z podnikatelské činnosti.

„Podnikatelé jsou ze zákona povinni zajistit si likvidaci odpadu prostřednictvím oprávněné firmy, nebo ho na vlastní náklady odvézt přímo na skládku. Nesmí využívat městské kontejnery, ty jsou určeny pouze pro odpad pocházející od občanů,“ říká Vendula Kasperová z trutnovského odboru životního prostředí.

Pokud budou kontejnery plné, nebo na obvyklých místech nebudou, můžou lidé odvézt odpad na sběrný dvůr v Horské ulici. Pro občany města Trutnova je k dispozici zdarma, otevřeno má od pondělí do soboty.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Město Trutnov