Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Oprava vyústění Kacířského potoka omezí dopravu ve Svažité ulici

19. 6. 2021

page.Name
Úplné uzavření parkoviště u bazénu, zmenšení vedlejšího parkoviště u zimního stadionu a omezení dopravy ve Svažité ulici. To jsou komplikace, které způsobí oprava vyústění Kacířského potoka do řeky Úpy.

Oprava je nutná, protože cihelná klenba potoka je v havarijním stavu. „Už na jaře si občané mohli všimnout zapáskovaného prostoru na parkovišti u bazénu, kde se částečně propadl chodník. Ihned jsme reagovali a připravili rozsáhlou opravu celého vyústění potoka,“ uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Řešením má být položení 32 metrů nového kanalizačního betonového potrubí napojeného na stávající šachtu a oprava vyústění potoka v pravém břehu řeky Úpy skrz kamennou nábřežní zeď. „Nejprve zřídíme provizorní převedení potoka a poté vyměníme hlavní trasu poškozeného úseku zatrubnění,“ vysvětlila Petra Holubová z odboru rozvoje města.

Stavba přinese několik omezení v dopravě. „Nutná je částečná uzavírka komunikace Svažitá nad autobusovou zastávkou,“ upřesnila Holubová.

Od pondělí 21. června bude zavřené parkoviště u bazénu. Kvůli výměně potrubí bude rozebrán chodník a obruby. Od čtvrtka 1. července bude uzavřena část parkoviště u zimního stadionu. Bude z ní dočasný sklad stavebního materiálu a nového potrubí.

Oprava za 3,5 milionu korun má být hotová do konce září. Provede ji firma Stavebně dopravní Trutnov.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Renáta Tommová