Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Radnice promine podnikatelům nájemné. Chce přispět k nastartování ekonomiky

23. 6. 2021

page.Name
Až dvouměsíční nájemné odpustí trutnovská radnice podnikatelům, kteří působí v městských nebytových prostorách a dopadla na ně opatření státu proti šíření koronaviru. Včera o tom rozhodli zastupitelé města. Chtějí tím pomoci znovu nastartovat místní ekonomiku.

„Pokud nechceme, aby došlo k uzavření provozoven a tím k omezení nabídky služeb pro trutnovské občany, měli bychom drobným podnikatelům pomoci. Snažíme se co nejvíce snížit negativní dopady pandemie na město a pomoci znovu nastartovat ekonomiku,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pomoc má dvě varianty. Podnikatelům, kteří nemohli za nouzového stavu a stavu pandemické pohotovosti provozovat činnost, promine radnice nájemné za dva kalendářní měsíce. Lidem, kteří mohli podnikat jen z části, promine radnice nájemné za jeden měsíc. Pomoc se týká zhruba stovky podnikatelů.

Trutnov pomůže živnostníkům zasaženým vládními restrikcemi už potřetí. Nejprve při loňské jarní pandemii některým nájem snížil, nejvíc dotčeným dokonce prominul. Na podzim umožnil posunutí splatnosti za říjen, listopad a prosinec až do konce letošního března. Nájemné za leden až březen 2021 mohou podnikatelé zaplatit do konce června.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek