Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnov pošle 80 tisíc korun na tornádem zasaženou jižní Moravu

29. 6. 2021

Trutnov pošle 80 tisíc korun na tornádem zasaženou jižní Moravu 0 snímků
Mimořádnou finanční pomoc pošle trutnovská radnice čtyřem obcím, které minulý týden zasáhlo ničivé tornádo. Celkem 80 tisíc korun město rovnoměrně rozdělí mezi Moravskou Novou Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. Každá obec tak obdrží od Trutnova 20 tisíc korun.

"Pomoci tam, kde se stane neštěstí, patří k základní lidské solidaritě. Přeji všem, kterým nečekaná pohroma vtrhla do života, aby se jim brzy podařilo obnovit své domovy a aby se co nejdříve mohli vrátit ke svým běžným každodenním starostem a hlavně radostem," vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Peníze do zničených obcí pošlou i další města v kraji. Největší sumou pomůže krajská metropole - Hradec Králové převede na účet obce Lužice 1,2 milionu korun. „Těžko si někdo z nás dokáže představit, jaké trauma a bolesti si lidé z oblasti prožili a prožívají, ale věříme, že i tento dar přispěje k tomu, aby se domy a prostředí obce mohly co nejdříve opravit a život jejich obyvatel se znovu vrátil do běžných kolejí,“ sdělil hradecký primátor Alexandr Hrabálek.

Královéhradecký kraj pomůže devíti obcím na jihu Moravy a na severu Čech, které zasáhlo tornádo či silné bouře. Každé z nich kraj věnuje 100 tisíc korun. „Ačkoliv víme, že finance nejsou to jediné, co obyvatelé na jihu Moravy a na severu Čech v těchto dnech potřebují, chceme jim pomoci a podpořit je v těchto těžkých chvílích,“ prohlásil hejtman Martin Červíček.

 čtěte také: Hasiči z Trutnova pomáhají v odklízení trosek


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Fanta/HZS Královéhradeckého kraje