Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Žáci převzali vysvědčení. Byl to náročný rok, tvrdí učitelé, rodiče i ministr školství

30. 6. 2021

Žáci převzali vysvědčení. Byl to náročný rok, tvrdí učitelé, rodiče i ministr školství 26 snímků
Ve školách se dnes rozdávala vysvědčení. Pro žáky, studenty i učitele tak skončil rok, který z větší části nestrávili ve školních lavicích, ale doma. Kvůli pandemii covidu-19 se řadu týdnů učili distančně, tedy u počítačů.

Školní rok hodnotí všichni zainteresovaní jako velmi náročný. „Udržet skoro půl roku dennodenně u počítačů pozornost jedné stovky žáků, které jsem měla na matematiku a z toho polovinu deváťáků připravujících se k přijímačkám, bylo pro mě hodně obtížné. Můj pracovní týden měl sedm dnů a dovolené už jsem se opravdu nemohla dočkat,“ přiznala Zuzana Růžičková, učitelka matematiky na trutnovské Základní škole Komenského.

„Také pro nás rodiče to bylo občas náročnější, ale postupně jsme si na jiný režim zvykli. Návrat do lavic pak byl ale trochu tvrdý,“ hodnotila Martina Klepeštová, jejíž dcera letos chodila do osmé třídy v Základní škole kpt. Jaroše.

Fakt, že letošní rok byl extrémně náročný rok pro učitele, žáky, i rodiče, připustil i ministr školství Robert Plaga. „Pevně doufám, že takový rok už nezažijeme. Cestou k tomu je určitě očkování,“ prohlásil.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš