Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Nový Kaufland otevřel. Parkoviště u něj zůstává bez závor

14. 7. 2021

Nový Kaufland otevřel. Parkoviště u něj zůstává bez závor 50 snímků
Řetězec Kaufland dnes po pauze znovu otevřel obchodní dům na nejlidnatějším trutnovském sídlišti Zelená louka. Během tří měsíců objekt zmodernizoval, zásadní změny a inovace provedl především uvnitř. Zvenčí se objekt s výjimkou nové fasády téměř nezměnil. Také parkoviště zůstává volně přístupné.

Po renovaci má Kaufland výrazně větší prodejní plochu, takže mohl razantně navýšit stálý sortiment. Pokladní zóna má nově i šest samoobslužných pokladen. Zákazníci mohou nakupovat rovněž přes mobilní aplikaci. Přibyly také dětský koutek a odpočinková zóna s lavičkami.

Kromě komfortu nakupujících se ale zlepšilo i technologické zázemí. Nové chladící a mrazíci boxy jsou ekologické. Prodejna má rekuperační zařízení, které využívá k vytápění odpadní teplo z chladicích zařízení. Nepotřebuje tedy kotle ani dálkové vytápění.

 

Na parkovišti před prodejnou je více parkovacích míst. K dispozici je také nabíječka pro elektromobily. Parkoviště zůstává bez závor, což je dobrá zpráva pro místní obyvatele, kteří plochu dlouhodobě využívají k parkování. V původních plánech totiž řetězec uvažoval o umístění závory, aby zajistil větší komfort pro zákazníky. Tím by sídliště přišlo o stovky míst.

Modernizaci chtěl Kaufland původně spustit na jaře roku 2019. Proti ale tehdy byli lidé ze sídliště Zelená louka. Obávali se, že nový market bude až příliš blízko k jejich domům, a bude jim stínit. Nelíbilo se jim ani kácení stromů, úbytek parkovacích míst a zpoplatněné parkoviště.

Hradečtí hokejisté dnes
rozdávali podpisy v Trutnově

První den nového Kauflandu v Trutnově zpestřili hokejisté extraligového Hradce Králové. Autogramiádu měli francouzský útočník Jordann Perret a američtí bratři Kevin a Kelly Klímové u dětského koutku za pokladnami. Kaufland je už přes rok partnerem českého hokeje.

Rovněž radnice měla řadu námitek. Kritizovala například nedostatky oproti platnému územnímu plánu, osvětlení, počet parkovacích míst a zvýšenou náročnost na dopravní kapacitu.

Firma proto přišla s jiným, přijatelnějším návrhem. Zcela nový dvoupodlažní market měl být dál od panelových domů, s podzemním parkovištěm, a nemělo kvůli němu dojít ke kácení stromů. Loni v červenci ale zástupci obchodního domu ukázali třetí variantu. Bez bourání starého a stavby nového marketu. 

Slavnostním přestřihnutím pásky byl Kaufland otevřený dnes v sedm ráno. Krátce poté řetězec věnoval coby nový partner 100 tisíc korun Středisku volného času v Trutnově.

 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek