Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Rekonstrukci kina bude dělat BAK, provizorní kino vznikne na Mládežce

8. 7. 2021

page.Name
Dva sály, nové sedačky, špičkové ozvučení, nová fasáda. Tyto a mnoho dalších změn čeká trutnovské kino Vesmír, jehož nová podoba je opět o kousek blíže. Radnice už vysoutěžila dodavatele stavby.

Dlouho očekávaná rekonstrukce kina Vesmír je tu. Město Trutnov podepsalo smlouvu s dodavatelem stavby, který vzešel z veřejné soutěže. Proměnu kina ještě o letních prázdninách zahájí trutnovská stavební společnost BAK za necelých 98 milionů korun.

„Vzhledem k aktuálnímu růstu cen stavebního materiálu jsem velmi rád, že se nám podařilo rekonstrukci kina vysoutěžit včas za ještě výhodných podmínek. Pokud bychom čekali déle, rekonstrukce by se výrazně prodražila,“ hodnotí podepsání smlouvy trutnovský starosta Ivan Adamec. K předání stavby dojde během července a na srpen je naplánováno vyklízení a bourání.

Nová podoba kina počítá se dvěma promítacími sály. Velký bude mít kapacitu 256 diváků a menší, který je určený převážně pro artová představení, pojme až 39 diváků. Ve vstupní hale se návštěvníci mohou těšit na nabídku občerstvení a oproti původnímu stavu bude navýšena kapacita toalet. Díky bezbariérovému řešení bude kino pohodlně přístupné také tělesně postiženým osobám. „Chtěli jsme, aby trutnovské kino splňovalo požadavky moderního prostoru, kde se veřejnost bude cítit příjemně a nabízené služby umocní zážitek ze sledování filmů,“ dodává starosta.

Autory architektonického návrhu architekti Michal a Martina Rosovovi. Rekonstrukce by měla být dokončena během léta příštího roku.

čtěte také: Architekti Rosovi: Komfort a servis posune kino Vesmír do 21. století


Obyvatelé Trutnova však o možnost sledování filmů na velkém plátně během stavebních prací nepřijdou. Provizorní kino vzniká na Základní škole Mládežnická v Horním Starém Městě. „Chtěl bych poděkovat panu řediteli Zdeňku Gécovi, že nám umožnil promítat v kinosále jeho školy. Stávající techniku jsme do školy už převezli a lidé se na první filmy mohou těšit na začátku září. Promítat budeme vždy od středy do neděle,“ chválí spolupráci ředitel Uffa Libor Kasík.

Aktuální informace o promítání lidé naleznou na webu www.uffo.cz nebo na facebookovém profilu Uffa.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek