Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Tradiční odstávka teplé vody bude od středy do pátku

12. 7. 2021

page.Name
Elektrárna Poříčí přeruší na tři dny dodávky teplé vody a tepla. Odstávka začne přesně o půlnoci z úterka na středu, a skončí o půlnoci z pátku na sobotu. Důvodem je tradiční kontrola a údržba parovodů, horkovodů a výměníků.

Omezení se týká asi 8 tisíc domácností v Trutnově a také dalších tisícovek lidí v sousedních městech a obcích. Teplá voda nepoteče také v Mladých Bukách, Svobodě nad Úpou, Horním Maršově, Bohuslavicích, Suchovršicích, Úpici a Radvanicích. Výjimkou jsou Janské Lázně a trutnovský Pivovar Krakonoš, pro ně teplo zajistí záložní zdroje.

Během odstávky zkontrolují energetici veškeré tepelné napáječe, provedou klasické revize a údržbové práce, případně vymění dosluhující armatury.

„Na horkovodu Trutnov bude probíhat výměna odbočných armatur, s vysazením z páteřního potrubí. Dojde k přepojení nové technologie pro vytápění v Mladých Bukách. Budou probíhat i opravy ve výměníkových stanicích a na sekundárních rozvodech,“ uvedl Jakub Kutík, manažer provozní jednotky Východ z ČEZ Teplárenské, pod kterou poříčská elektrárna patří.

Opravy, revize a diagnostiku technického stavu horkovodů a parovodů a opravy zdrojů tepla je možné provádět jen na studeném a vypuštěném zařízení. „Během odstávky provedeme kontrolu a opravu technologických částí, která je za normálního provozu nemožná, protože by zásadním způsobem omezila dodávku tepla odběratelům, a tím snížila spolehlivost centrálního zásobování teplem,“ upřesnil Kutík.

(pac, tz-šbe)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ČEZ