Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Trutnov má novou koncepci rozvoje sportu

2. 7. 2021

page.Name
Jaký stadion opravit? Které sportoviště vybudovat? Jak podpořit amatérské sportovce? Jakým projektem nalákat mládež ke sportu? Tyto a řadu dalších otázek si klade každé město v rámci podpory sportu. Trutnovu pomůže nový dokument, který plynule navazuje na Strategický plán rozvoje sportu města Trutnova z roku 2015.

Nový strategický dokument schválili trutnovští zastupitelé na svém posledním zasedání. Koncepce rozvoje sportu a tělovýchovy města Trutnova na období let 2020-2025 analyzuje oblast sportu ve městě, jeho potenciál a možnosti.

„Ze získaných poznatků při tvorbě strategie jsme navrhli prioritní osy, které jsme dále rozpracovali do jednotlivých cílů a opatření. Dokument je pro nás návodem, jak sport a sportovní zázemí u nás ve městě rozvíjet, podporovat, a do jaké oblasti směřovat investice,“ popisuje tvorbu koncepce Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Prioritní osy:

  • Podpora sportu pro všechny věkové kategorie osob
  • Modernizace a revitalizace stávající sportovní infrastruktury ve městě
  • Rozvoj nové sportovní infrastruktury ve městě
  • Modernizace a rozvoj sportovní infrastruktury sloužící primárně pro potřeby škol
  • Propagace a organizace rozvoje sportu ve městě

„Mezi konkrétní opatření, která bychom v rámci této koncepce chtěli v dohledné době realizovat, patří například rekonstrukce sportovního stadionu při ZŠ Mládežnická, zahájení revitalizace páteřní cyklostezky či vybudování venkovního víceúčelového hřiště u ZŠ kpt. Jaroše,“ dodává Tomáš Hendrych.

Koncepce vznikla v rámci projektu „V rámci SOVK myslíme strategicky“ a je k dispozici na www.trutnov.cz v sekci Město – Plány a mapy.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek