Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Trutnovské iktové centrum získalo platinové ocenění ESO Angels

7. 7. 2021

page.Name
Péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou je v trutnovské nemocnici na špičkové úrovni. Potvrzuje to ocenění ESO Angels Awards, které každoročně vyhodnocuje ukazatele kvality péče o pacienty s mrtvicí, zaznamenaných v podrobně vedených registrech (RES-Q) v evropských nemocnicích. Na základě porovnání jednotlivých kritérií se trutnovská nemocnice zařadila mezi třicítku nejlépe hodnocených nemocnic v ČR.

Cenu ESO Angels obdrželo trutnovské iktové centrum již podruhé, vloni byla poskytovaná péče hodnocena na zlatou příčku, letos postoupila na platinovou čili druhou nejvyšší úroveň.

„Z platinové ceny ESO Angels máme velkou radost, oproti minulému roku jsme se opět zlepšili. Děkuji všem kolegům, kteří se na poskytování péče o pacienty s iktem podíleli, odvedli kvalitní práci. Věřím, že je získané ocenění silnou motivací být ještě lepší i v dalších letech,“ okomentoval umístění svého oddělení v celoevropském hodnocení ESO (European Stroke Organization) primář neurologie Petr Fibrich.

Do soutěže o ocenění ESO Angels jsou automaticky zařazeny nemocnice ze zemí, které patří do oblasti European Stroke Organization (ESO) a které zaznamenávají údaje o iktové léčbě v registrech RES-Q nebo SITS-QR. Na ocenění automaticky kandidují nemocnice, které předloží údaje o nejméně 30 po sobě jdoucích pacientech s cévní mozkovou příhodou v daných registrech. Na základě hodnoceného výkonu dle ESO kritérií mohou zúčastněné nemocnice získat zlatou, platinovou nebo diamantovou úroveň. ESO i tímto způsobem oceňuje a motivuje nadstandardní péči iktových týmů o pacienty s CMP.

Iktové centrum trutnovské nemocnice diagnostikuje a léčí pacienty s cévními mozkovými příhodami dlouhodobě. Každoročně hospitalizuje přibližně 250 až 290 pacientů s tímto onemocněním. V roce 2011 získalo IC ONT oficiální akreditaci od Ministerstva zdravotnictví, reakreditováno bylo v letošním roce.

(bog, tz-lch)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek