Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Vodovod a kanalizace jsou hotové, na řadě je obnova chodníku a silnice

15. 7. 2021

page.Name
V trutnovské ulici V Domcích vrcholí rozsáhlá rekonstrukce. V těchto dnech pokračuje opravou chodníku a silnice. Motoristé musí na místě počítat s několika omezeními, oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Ulice, která je velmi frekventovaná kvůli tamní školce, je ode dneška až do 27. července částečně uzavřena. „Po dokončené opravě vodovodu a kanalizace bude opraven povrch komunikace a chodníku. V celé šíři vozovky dojde k pokládce nového asfaltu. Práce provádí společnost VAK Trutnov,“ vysvětlila mluvčí.

Až do příštího pátku (23. července) tak musí majitelé aut parkovat mimo ulici. V pondělí 19. července bude od rána frézována celá šíře vozovky. „Automobily, které nebudou přeparkovány, budou odtaženy městskou policií,“ upozornila mluvčí.

Také ve dnech 26. a 27. července bude nutné, aby obyvatelé tamních domů parkovali auty mimo ulici. „V těchto dnech bude probíhat asfaltování ulice v celé šíři,“ dodala mluvčí Michaela Dědková.

Oprava vodovodu a kanalizace, a položení nového asfaltu má stát přibližně 5,5 milionu korun. Vybudování nového chodníku vyjde zhruba na 340 tisíc korun.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Michaela Dědková